Newsletter Study in Poland

Zapraszamy do Kijowa!

W dniach 6-7 kwietnia 2017 r. odbędą się w Kijowie Polsko-Ukraińskie Dni Edukacji, Nauki i Innowacji, poświęcone rozwojowi akademickiej współpracy polsko-ukraińskiej, a także promocji polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. W ramach Dni odbędzie się Forum Rektorów Uczelni Technicznych Polski i Ukrainy, organizowane wspólnie przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych  i Stowarzyszenie Rektorów Wyższych Uczelni Technicznych Ukrainy. Równolegle polskie uczelnie będą Gościem Specjalnym na odbywających się w Kijowie międzynarodowych targach edukacyjnych „Osvita ta kar’era”.

Polsko-ukraińskie debaty i spotkania edukacyjne w Kijowie, największe z dotychczasowych wydarzeń tego typu, organizowane są przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP, Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy, przy aktywnym udziale Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowego Punktu Kontaktowego "Horyzont 2020", Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego (KPI) i Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. W wydarzeniu zapowiedzieli swój udział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz minister edukacji i nauki Ukrainy Lilia Hrynevich.

W ramach dwudniowego forum z udziałem rektorów uczelni technicznych Polski i Ukrainy, odbędą się obrady plenarne oraz siedem równoległych sesji poświęconych różnym obszarom współpracy akademickiej. Tematem jednej z sesji będzie "Międzynarodowe współdziałanie środowisk innowacyjnych i tworzenie sieci współpracy start-up’ów”. Zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki w zakresie przyspieszania procesów innowacji na polskich i ukraińskich uczelniach, wymiany doświadczeń oraz inicjowania wspólnych przedsięwzięć.

Inne sesje dotyczyć będą m.in. umiędzynarodowienia uczelni Polski i Ukrainy, wprowadzania podwójnych dyplomów, udziałowi w projektach unijnych w ramach "Horyzontu 2020" i rozwojowi kontaktów w ramach programu Erasmus+.

Na zakończenie Dni, 7 kwietnia, w Centrum Kultury i Sztuki Politechniki Kijowskiej odbędzie się wielki koncert z udziałem zespołów artystycznych polskich uczelni, podczas którego przedstawieni zostaną również młodzi Ukraińcy, którzy odnieśli sukces zawodowy i naukowy dzięki studiom odbytym w polskich uczelniach. Udział w koncercie wezmą między innymi udział Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawski oraz zespoły artystyczne Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorsky'ego. Gościem specjalnym koncertu będzie piosenkarka Kasia Moś, reprezentantka Polski na odbywającym się w maju br. w Kijowie finałowym konkursie Eurowizji 2017.

Kontakt:

Bianka Siwińska, +48 501 535 785, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Sergey Sidorenko, +380 50 858 42 08, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej informacji: perspektywy.org/kiev2017