Newsletter Study in Poland

Dzień Informacyjny KPK Horyzont 2020 - priorytety: energia i środowisko

Jednym z wydarzeń towarzyszących organizowanym w Kijowie w dniach 6-7 kwietnia Dniom Polsko-Ukraińskim będzie Dzień Informacyjny w ramach projektu EaP Plus na temat programu ramowego Unii Europejskiej "Horyzont 2020". Odbędzie się on w piątek 7 kwietnia na Politechnice Kijowskiej. Celem wydarzenia jest przedstawienie możliwości finansowania innowacyjnych pomysłów z tematyki energetycznej i środowiskowej.

W trakcie spotkania eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej "Horyzont 2020" z Polski poinformują o tematach najbliższych konkursów, a także o generalnych priorytetach tematycznych, które w ocenie Komisji Europejskiej są ważne do rozwiązania w zakresie energia i środowisko. Eksperci ukraińscy przedstawią ogólne zasady uczestnictwa w programie ramowym Horyzont 2020. Będzie także możliwość wysłuchania prezentacji doświadczonego ewaluatora wniosków projektowych, który podzieli się swoimi przemyśleniami mogącymi pomóc w stworzeniu propozycji projektowej o wysokich szansach na finansowanie.

Spotkanie umożliwi również zapoznanie się z doświadczeniami jednostek, które z powodzeniem uczestniczyły i uczestniczą w projektach międzynarodowych w ramach programu Horyzont 2020. Przedstawione zostaną przykłady takich instytucji zarówno ze strony polskiej, jak i ukraińskiej.

Nie najmniej ważną częścią Dnia Informacyjnego będzie spotkanie brokerskie umożliwiające bezpośrednie rozmowy pomiędzy potencjalnymi partnerami w projektach Horyzont 2020. Przedstawiciele ukraińskich jednostek pragnących wziąć udział w międzynarodowych projektach będą mogli wymienić się pomysłami i poznać z przedstawicielami polskich uczelni i firm zainteresowanych wspólnym aplikowaniem do programu H2020. W tym czasie dostępni będą także eksperci z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej, którzy wraz z ukraińskimi kolegami będą odpowiadali na bardziej szczegółowe pytania i służyli wsparciem.

Osobą odpowiedzialna ze strony polskiej za organizację wydarzenia jest Pani Olga Zyrina: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel. 664 445 963.

Więcej informacji:

www.kpk.gov.pl