Newsletter Study in Poland

Kasia Moś wystąpi na koncercie finałowym „Warszawa w Kijowie”

Wokalistka Kasia Moś, reprezentantka Polski w Konkursie Eurowizji 2017, będzie specjalnym gościem koncertu finałowego w ramach Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności, który odbędzie się 7 kwietnia 2017 w Pałacu Kultury i Sztuki Politechniki Kijowskiej. W koncercie, poza uczestnikami Forum Rektorów, weźmie udział 1500 studentów i uczniów najstarszych klas kijowskich szkół średnich.

Kasia Moś pochodzi z artystycznej rodziny. Ukończyła szkołę muzyczną im.Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli  i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2015r. ukazał się jej debiutancki album „Inspination”. Współpracowała z orkiestrą AUKSO przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja Świętego Marka”. Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Występowała w zespole „The Pussycat Dolls Burlesque Review” w USA.

Finalistka III edycji programu „Must Be The Music”. Brała udział w wykonaniu kompozycji Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Wystąpiła podczas takich festiwali jak: Spring Break, Carpathie Festiwal, Festiwal TOP Trendy, Festiwal Woodstook, 52 KFPP w Opolu. Jest twarzą muzycznych reklam firmy ubezpieczeniowej LINK4.