Newsletter Study in Poland

Już 10 stycznia finał XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018

Rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, prof. dr hab. Stefan Kwiatkowski był 21 listopada gospodarzem posiedzenia Kapituły Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Omówiono stan prac nad edycją rankingu 2018, a także przeanalizowano wstępnie metodologię rankingu 2019.

Na posiedzeniu obecni byli: dyrektor CKE Marian Smolik, dyrektorzy OKE, przedstawiciele MEN, przewodniczący i przedstawiciele Komitetów Głównych olimpiad przedmiotowych, rektorzy z Komisji ds. Kształcenia KRASP oraz przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Zespół analityków Perspektyw rozpatruje wyjściowe dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników. Ostateczna klasyfikacja wskaże Top-500 „ogólniaków” 2018 i Top-300 techników. Zwycięskie szkoły zostaną zaproszone 10 stycznia na uroczyste ogłoszenie wyników w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Miło nam powiadomić, że to właśnie najlepsza polska uczelnia techniczna ponownie (tak jak przed pięcioma i przed dziesięcioma laty) będzie nie tylko Gospodarzem, ale także Głównym Partnerem Rankingu Liceów i Techników Perspektyw!

Jubileuszowa edycja Rankingu jest znakomitą okazją do analiz i podsumowań 20-lecia badań rankingowych szkół zapoczątkowanych i konsekwentnie przeprowadzanych przez Perspektywy. Poznamy tym razem nie tylko bohaterów 2018 roku, ale także szkoły najlepsze w perspektywie minionych lat oraz nauczycieli mających w tym okresie największe sukcesy w przygotowaniu do sukcesów szkolnych olimpijczyków.

Uczelnie zainteresowane udziałem w Gali 10 stycznia w charakterze jej partnerów, uprzejmie prosimy o kontakt z "Perspektywami": dyr. Magda Rulska, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Strona Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2017