Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Witamy nowe uczelnie! PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że dwie kolejne uczelnie akademickie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi realizująca anglojęzyczne programy wspólnie z Clark University  przystąpiły do programu „Study in Poland”. Cieszymy się bardzo z ich decyzji – już 33 uczelnie w ramach „Study in Poland” promują swoją ofertę edukacyjną na świecie i właśnie dzięki nim siła oddziaływania polskich uczelni na światowym rynku edukacyjnym wciąż się zwiększa.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie jest największą pod względem liczby studentów uczelnią tego typu w Polsce i jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Kształci na wszystkich poziomach studiów ponad 21 tysięcy studentów z ok. 30 krajów świata, na 11 kierunkach i w 40 specjalnościach. Współpracuje ze 190 renomowanymi uczelniami na całym świecie. Realizuje międzynarodowe programy badawcze, uczestniczy w wymianie kadry naukowej i studentów. UE w Krakowie oferuje wyjazdy na studia, staże i stypendia zagraniczne, z możliwością uzyskania dyplomów dwóch uczelni. Prowadzi prestiżowe studia MBA (Master of Business Administration) i MPA (Master of Public Administration) we współpracy z uznanymi uczelniami zagranicznymi.
 
Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi prowadzi studia pierwszego stopnia na 13 kierunkach oraz studia drugiego stopnia  na 4 kierunkach. SWSPiZ otrzymała statuetkę i tytuł Lidera Polskiego Biznesu Business Centre Club. Szkoła szczyci się także wieloma innymi wyróżnieniami, takimi jak: certyfikat  Wiarygodna Szkoła, tytuł Menedżer Roku, Uczelnia Roku 2007, Lider Nowoczesnych Technologii, czy statuetka Lodołamacze 2006.

Clark University, działający przy SWSPiZ to polska filia amerykańskiego Clark University. W ofercie szkoły znajdują się anglojęzyczne programy na poziomie magisterskim, seminarium doktoranckie, studia podyplomowe i MBA. Po ukończeniu studiów na poziomie magisterskim absolwenci otrzymują Dyplom oraz tytuł Master w wybranej specjalizacji. Dyplom Master jest nadawany przez Clark University, a jego jakość i międzynarodową rangę potwierdza akredytacja komisji akredytacyjnej z Nowej Angli w USA - New England Association of Schools and Colleges. Obecnie około 50% studentów Clark University to studenci zagraniczni.