Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Prezentacjach Polskich Uczelni „NOWOSYBIRSK-TOMSK 2012” PDF Drukuj

Nowosybirsk 2012

Fundacja Edukacyjna Perspektywy – w ramach prowadzonego wspólnie z KRASP programu Study in Poland – serdecznie zaprasza do udziału w

Prezentacjach Polskich Uczelni „NOWOSYBIRSK-TOMSK 2012” 17-21 października 2012

Federacja Rosyjska zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby studentów – jest ich prawie 10 mln, z tego ponad 60 tys. studiuje za granicą. W Polsce studiuje aktualnie ok. 600 Rosjan. Ale zainteresowanie studiami w naszym kraju rośnie. Zwłaszcza poza Moskwą, gdzie odsetek młodzieży, którą stać na studia w prestiżowych amerykańskich bądź brytyjskich uczelniach jest zdecydowanie mniejszy. Dlatego między innymi Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Moskwie organizuje 18-20 października br. promocję europejskiego szkolnictwa wyższego w dwóch kluczowych miastach syberyjskich: Nowosybirsku i Tomsku. Przebiegać ona będzie pod wspólnym hasłem Study in Europe. Udział w targach wezmą między innymi uczelnie i instytucje brytyjskie, niemieckie, francuskie i holenderskie.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy, wspólnie z Ambasadą RP w Moskwie serdecznie zapraszają zainteresowane polskie uczelnie do udziału w tym przedsięwzięciu. Oprócz uczestnictwa w targach Study in Europe, odbędą się dodatkowe spotkania na uczelniach (dla młodzieży akademickiej) oraz w szkołach ogólnokształcących – dla kandydatów na studia w Polsce. Planujemy spotkania z polskimi stowarzyszeniami działającymi na Syberii. Możliwe jest także zorganizowanie wizyt na uczelniach zainteresowanych nawiązaniem lub rozwojem współpracy naukowej i dydaktycznej.

Polskie uczelnie promować się będą na wspólnym stoisku narodowym Study in Poland. Istnieje też możliwość zamówienia indywidualnych (mniejszych) stoisk uczelnianych, które zostaną ulokowane obok stoiska Study in Poland. Na polskim stoisku obecne będą materiały o polskich uczelniach w języku angielskim i rosyjskim. Zachęcamy do przygotowania krótkich prezentacji w języku rosyjskim do wykorzystania podczas spotkań.

Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2012 r. Sugerujemy wcześniejszą rezerwację biletów lotniczych lub poinformowanie nas o chęci skorzystania z puli zarezerwowanej w liniach „Aerofłot” przez Perspektywy! Po 31 lipca nie będziemy mogli służyć rezerwacjami biletów lotniczych. Mogą też pojawić się problemy z miejscami w hotelach rezerwowanych przez Komisję Europejską.

Założenia logistyczne: koszty przelotu oraz zakwaterowania uczelnie pokrywają samodzielnie (Perspektywy proponują skorzystanie z grupowej rezerwacji hotelu i przelotu – zgodnie z załączonym programem). Szczegóły w załączonym formularzu zgłoszenia i programie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu!

Zespół Study in Poland

Kontakt:
Wojciech M. Marchwica, tel. 22 628 5862/23, 506 006 637, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Katia Pogrebniak, tel. 022 628 1510/22 698 543 872, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do pobrania:

Zgłoszenie udziału
Program