Dziesięć lat „Study in Poland”

Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Study in Poland w aplikacji mobilnej PDF Drukuj

Study in PolandWystartowała aplikacja mobilna Study in Poland. Jest to dobra wiadomość dla obcokrajowców zainteresowanych studiami w Polsce. W nowej technologii można szybko znaleźć informacje o ponad 350 programach studiów w języku angielskim prowadzonych przez 40 czołowych polskich uczelni. Aplikacja mobilna Study in Poland jest już dostępna bezpłatnie w wirtualnych sklepach Apple'a na całym świecie.

Aplikacja mobilna Study in Poland przygotowana została w języku angielskim na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod Touch), z których korzysta na świecie ponad 400 mln użytkowników. Dystrybuowana jest poprzez platformę App Store, a jej bezpłatne uzyskanie jest bardzo proste: wystarczy posiadać identyfikator AppleID (do uzyskania na stronie www.appleid.apple.com) i znaleźć na ekranie swojego telefonu ikonkę App Store.

Aplikacja Study in Poland, zaprojektowana jako nowoczesna platforma informacyjno-promocyjna polskiego szkolnictwa wyższego, adresowana jest do uczniów i studentów na całym świecie i ma za zadanie ułatwić podjęcie decyzji o studiowaniu w Polsce. Przygotowana została z udziałem uczelni uczestniczących w programie Study in Poland - prowadzonym wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Rozwój urządzeń mobilnych, takich jak smartphone'y i tablety stwarza nowe możliwości korzystania z treści cyfrowych. Fundacja Perspektywy, korzystając z tych technologii, rozszerzyła pakiet narzędzi informacyjno-promocyjnych programu Study in Poland o aplikację na najpopularniejszy na świecie system iOS. Przygotowywana jest też wersja mobilna na drugi, co do popularności system Android (ponad 300 milionów urządzeń). Będzie ona dostępna od października br.

Informacja na App Store zachęca potencjalnych odbiorców aplikacji: Poland is an attractive new European educational destination. Study in Poland will help you find the study of your dreams in the country of Madam Curie, Chopin and Copernicus. Highest quality teaching, great study atmosphere and affordable tuition - these are some of the main advantages of choosing Poland as study destination. Make the right choice!

Dr Marchwica, koordynator programu Study in Poland jest przekonany, że studia w Polsce będzie wybierało coraz więcej obcokrajowców: - W ciągu siedmiu lat prowadzenia programu "Study in Poland" liczba studentów zagranicznych w Polsce wzrosła z 10 tys. w roku 2005 do 24 tys. obecnie. Jestem pewien, że dzięki uruchomieniu aplikacji mobilnej "Study in Poland", proces umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego nabierze nowego impetu.

Strona z aplikacją: http://itunes.apple.com/pl/app/study-in-poland/id541893942?mt=8

Dodatkowe informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.