Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Konferencja - Studenci Zagraniczni w Polsce

Konferencja - Studenci Zagraniczni w Polsce 2013

Zaproszenie

Szanowni Państwo!

zaproszenie.pdf

Umiędzynarodowienie jest główną siłą napędową rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie. Również w Polsce zwiększa się od kilku lat liczba programów studiów prowadzonych w językach obcych oraz liczba studentów zza granicy. Działania w tym zakresie są priorytetem wielu uczelni.

Dlatego serdecznie zapraszamy rektorów, prorektorów, dziekanów, dyrektorów i specjalistów z biur współpracy międzynarodowej i biur promocji, a także przedstawicieli miejskich i wojewódzkich władz samorządowych do udziału w konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2013. Poświęcona ona będzie aktualnym kwestiom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, rozwojowi mobilności studentów i pracowników naukowych, a także promocji potencjału intelektualnego miast i regionów. Będzie to zarazem znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w tym zakresie.

Konferencja ta - organizowana cyklicznie w ramach wieloletniego programu Study in Poland, prowadzonego wspólnie przez KRASP oraz Fundację Edukacyjną "Perspektywy" - odbędzie się w Warszawie w dniach 17-18 stycznia 2013 r. Gospodarzem konferencji jest Uniwersytet Warszawski. Jej partnerami są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i British Council.

Taki zestaw organizatorów i partnerów gwarantuje, że w sposób profesjonalny i kompetentny omówione zostaną podczas konferencji wszystkie główne aspekty związane z rozwojem umiędzynarodowienia polskich uczelni. Podkreślają to hasła wiodące konferencyjnych sesji:

  • Umiędzynarodowienie polskich uczelni 2013 - gdzie jesteśmy? dokąd idziemy?
  • Flagowe programy kształcenia obcokrajowców: strategie, doświadczenia, wyzwania.
  • Jak to robią inni - doświadczenia brytyjskie w umiędzynarodowieniu edukacji wyższej.
  • Problemy rekrutacji studentów zagranicznych - kluczowe rynki, dobre praktyki, doświadczenia programu "Study in Poland".
  • Wykorzystanie programów UE do poprawy konkurencyjności polskich szkół wyższych.
  • Systemowe wsparcie dla umiędzynarodowienia - z perspektywy MSZ, MSW, SG oraz Urzędu ds. Cudzoziemców.

Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faks: 22 629 16 17.

Rezerwację noclegów oraz opłatę za hotel każdy uczestnik dokonuje we własnym zakresie. Organizatorzy uzyskali ulgowe stawki dla uczestników konferencji w Hotelu "Gromada - Dom Chłopa" oraz "Novotel Centrum" w Warszawie.

Termin nadsyłania zgłoszeń na konferencję: do 10 stycznia 2013 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Organizatorzy