Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

"Study in Poland" jedzie pociągiem ESNtrain PDF Drukuj
Pociąg ESN to ogólnoeuropejski projekt, służący wspieraniu mobilności studenckiej. Będzie przemierzał Europę przez 25 dni – od 28 marca do 21 kwietnia 2009. W tym czasie odwiedzi 18 krajów, przejeżdżając łącznie 12 000 km. W dniach 6-10 kwietnia 2009 pociąg będzie przejeżdżał przez Polskę. „Perspektywy” są jednym z patronów medialnych wydarzenia. W punktach informacyjnych na trasie przejazdu pociągu studenci z całej Europy będą mogli zapoznać się z warunkami studiowania w Polsce, dzięki publikacjom „Study in Poland”.
 
Wrocław rozpoczyna trasę ESNtrain po Polsce, przez kolejne dni pociąg odwiedzi kolejno Kraków, Warszawę, Malbork i Trójmiasto. Organizatorzy pragną zaprezentować Polskę jako kraj gościnny, prężnie się rozwijający i przyjazny młodym ludziom. Na uczestników ESNtrain w Polsce czekają niezwykłe atrakcje, jak zwiedzanie Wrocławia tropem krasnoludków, rejs statkiem po Odrze, ale również wizyta w Oświęcimiu, Muzeum Powstania Warszawskiego, czy muzeum Solidarności w Gdańsku, która szczególnie przyczyniła się do upadku żelaznej kurtyny w Europie.

Oryginalne wagony pociągu, łącznie z zabytkowymi, pochodzą z całej Europy, co podkreślić ma ideę projektu - przekraczanie barier. W jednym momencie w pociągu przebywać będzie 700 uczestników, łącznie w projekcie weźmie udział w sumie ok. 5000 pasażerów, uczestniczących w wybranych fragmentach podróży. Poza tym w trakcie postojów w imprezach towarzyszących może wziąć udział każdy chętny, podróżujący śladami pociągu.

Organizatorem imprezy jest Erasmus Student Network (ESN), jedna z największych organizacji studenckich typu non-profit, działająca przy Komisji Europejskiej. Celem ESN jest wspieranie i rozwijanie programu wymian studenckich. ESN Polska to już 27 sekcji lokalnych na najbardziej prestiżowych uczelniach w całej Polsce.

Zapisy trwają, zapraszamy!

Więcej informacji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://esntrain.org/