Newsletter Study in Poland

UKRAINA: Spotkamy się w centrum Kijowa i... Czarnobyla

Imponujący polski pawilon szykuje się na wiosennych targach Osvita i Kariera w Kijowie, w dniach 11-13 kwietnia br. Samo stoisko „Study in Poland” będzie mieć 20 m. kw. Na targach w stolicy Ukrainy będziemy już po raz jedenasty.

Na stoisku Study in Poland zapewniona będzie profesjonalna obsługa w języku rosyjskim i ukraińskim. Podstawowym materiałem promocyjnym dystrybuowanym na targach będzie katalog w języku rosyjskim Study in Poland - Польские ВУЗы приглашают на учебу 2013/2014 oraz informator anglojęzyczny Study in Poland - University Guide 2013/2014. Będą także ulotki w języku ukraińskim. Podkreślić należy, że każda z uczelni uczestniczących w targach będzie miała możliwość umieszczenia na stoisku Study in Poland swojego loga lub banneru.

Ale pobyt delegacji polskich uczelni w Kijowie to tradycyjnie nie tylko targi. W ramach obszernego programu towarzyszącego przygotowujemy m.in. spotkanie z przedstawicielami Ambasady RP w Kijowie - zawsze życzliwej polskim uczelniom. Zapraszamy też na spotkanie z młodzieżą szkolną oraz wizytę na kijowskich uczelniach. Uwaga: dla uczelni zainteresowanych nawiązaniem kontaktów możliwe jest umówienie bilateralnych spotkań w interesujących ich szkołach wyższych Kijowa.

Kontynuować też będziemy działania mające na celu podnoszenie jakości usług świadczonych przez liczne ukraińskie agencje rekrutacyjne. Podczas targów wręczone zostaną pierwsze certyfikaty "Study in Poland - Recruitment Quality Certificate". Odbędzie się też spotkanie uczelni Study in Poland z rekruterami zainteresowanymi współpracą z Polską.

A dla miłośników silnych wrażeń mamy propozycję specjalną: wyprawę do Czarnobyla - łącznie z wizytą w zamkniętej 30-kilometrowej "zonie" otaczającej ruiny najsłynniejszej elektrowni atomowej świata!

Dlaczego Czarnobyl? Bo bez zrozumienia „syndromu czarnobylskiego”, wszechobecnego u naszych wschodnich przyjaciół, nie jest w gruncie rzeczy możliwe podejmowanie długofalowych skutecznych działań na Ukrainie. Dlatego wyjazd do Czarnobyla jest przedsięwzięciem jak najbardziej programowym – jeśli oczywiście zainteresowana uczelnia traktuje ten rynek strategicznie, a nie tylko jako chwilową „zapchajdziurę” na wysychającym polskim rynku kandydatów na studia.

To tylko część programu Study in Poland na targach w Kijowie. Będę też niespodzianki. Serdecznie zapraszamy!

Formuła wyjazdu: Kwestie związane z podróżą, wizami, noclegami i transferami uczelnie regulują we własnym zakresie. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” proponuje natomiast dla reprezentantów uczelni Study in Poland, zainteresowanych wspólnym programem, dogodnie usytuowany Hotel „Dnipro” (adres: вул. Хрещатик, 1/2, Київ, Ukraina 01001, tel. +380 44 254 6777, www.dniprohotel.ua), w którym zarezerwowaliśmy pulę pokojów w specjalnej ulgowej ofercie. Zainteresowani skorzystaniem z tej możliwości proszeni są o kontakt z Katią Pogrebniak – tel. 22 629 53 26, wew. 22, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgłoszenie

Strona targów

Tak było na targach Osvita i Kariera w listopadzie 2012:

Dodatkowe informacje: Bianka Siwińska, +48 501 535 785, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tak było na targach Osvita i Kariera w listopadzie 2012: