Newsletter Study in Poland

Ajajaj pomiędzy Europą a Azją

25. doroczna konferencja międzynarodowych edukatorów – EAIE (European Association for International Education) odbędzie się w dniach 10-13 września br. w Istambule.

Tematem przewodnim będzie przyszłość globalnej współpracy w obszarze szkolnictwa wyższego. Na to największe w Europie wydarzenie skoncentrowane na internacjonalizacji uczelni i systemów przybędzie około 4 tysiące specjalistów z 80 krajów świata: pracowników uczelni, instytucji wspierających budowanie kultury umiędzynarodowienia, decydentów politycznych, dziennikarzy, badaczy.

Program merytoryczny obejmie ponad 240 wydarzeń. Miło nam powiadomić, że znalazły się wśród nich – po raz pierwszy - dwie polskie sesje.

Wśród mówców sesyjnych znalazły się też kolejne dwie Polki – Edyta Lachowicz-Santos z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Patrycja Supik z Uniwersytetu Jagiellońskiego. To bardzo ważne, że powoli stajemy się także inicjatorami i pełnoprawnymi partnerami dialogu, a nie tylko biernymi odbiorcami treści przygotowywanych przez ekspertów z innych krajów. Mocny polski akcent merytoryczny jest tego najlepszym dowodem!

Program konferencji
Więcej o wydarzeniu