Dziesięć lat „Study in Poland”

Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Konferencja - Studenci Zagraniczni w Polsce 2014

Zaproszenie

Szanowni Państwo!

Doroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2014” odbędzie się 17-18 stycznia 2014 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto już teraz wpisać tę datę do swoich kalendarzy!

Umiędzynarodowienie jest główną siłą napędową rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie. Również w Polsce zwiększa się od kilku lat liczba programów studiów prowadzonych w językach obcych oraz liczba studentów zza granicy. Działania w tym zakresie są priorytetem wielu uczelni. Dlatego serdecznie zapraszamy rektorów, prorektorów, dziekanów, dyrektorów i specjalistów z biur współpracy międzynarodowej i biur promocji, a także przedstawicieli miejskich i wojewódzkich władz samorządowych do udziału w konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2014.

Poświęcona ona będzie aktualnym kwestiom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, rozwojowi mobilności studentów i pracowników naukowych, a także promocji potencjału intelektualnego miast i regionów. Będzie to zarazem znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w tym zakresie.

Konferencja ta - organizowana cyklicznie w ramach wieloletniego programu Study in Poland, prowadzonego wspólnie przez KRASP oraz Fundację Edukacyjną "Perspektywy" - odbędzie się w Poznaniu w dniach 17-18 stycznia 2014 r. Gospodarzem konferencji jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konferencja będzie doskonałą okazją do omówienia w sposób profesjonalny i kompetentny najważniejszych problemów związanych z rozwojem umiędzynarodowienia polskich uczelni.

Rejestracja na konferencję rozpocznie się 26 listopada br., wówczas też otrzymacie Państwo informacje o możliwości zakwaterowania w hotelu oferującym specjalne stawki dla uczestników.

Dodatkowe informacje: Julia Łysik  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 22 628 5862

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Organizatorzy

Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2013