Newsletter Study in Poland

UKRAINA: Po raz 17. na targach "Osvita ta kar'era" w Kijowie

Kijów to stały punkt programu wyjazdowego „Study in Poland”. Kolejna, wiosenna edycja targów Osvita ta kar’era odbyła się w Kijowie 14-16 kwietnia 2016. Ofertę polskiego szkolnictwa wyższego prezentowaliśmy na tych targach już po raz 17!

Kijów to stały punkt programu wyjazdowego w planie targów „Study in Poland” – jesteśmy tam dwa razy do roku. Ukraina jest jednym z priorytetowych kierunków promocji polskich uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland”.

Przypomnijmy, że w roku akademickim 2015/16 w Polsce studiuje 30.589 Ukraińców, co stanowi 53 procent ogółu studentów obcokrajowców w naszym kraju (łącznie jest ich 57.119).

Na kijowskich targach mieliśmy rekordową polską delegację - wraz z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy” na stoisku pod szyldem programu „Study in Poland” aż 19 uczelni rekrutowało przyszłych studentów z Ukrainy!

Tradycyjnie odwiedził nas Jego Ekscelencja, Pan Henryk Litwin, Ambasador RP na Ukrainie.

Podstawowym materiałem promocyjnym dystrybuowanym na stoisku był katalog w języku rosyjskim Study in Poland - Польские ВУЗы приглашают на учебу 2016/2017, informator anglojęzyczny Study in Poland - University Guide 2016/2017 oraz ulotki w języku rosyjskim, ukraińskim i angielskim.

Strona targów: www.osvitainfo.com.ua/en.html