Newsletter Study in Poland

AZERBEJDŻAN: Targi edukacyjne „Study in Poland” w Baku

 

W dniach 23-24 kwietnia 2016 odbyły się w Baku wyspecjalizowane targi edukacyjne „Study in Poland”. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało siedem polskich uczelni publicznych i niepublicznych. Ich stoiska odwiedziło ponad 1500 osób zainteresowanych studiami w Polsce.

W składzie delegacji polskich uczelni znajdowały się: Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Gdańska, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, WSH z Wrocławia, ATH z Bielska-Białej, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji.

Łukasz Cudny, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podsumowuje: „Przede wszystkim warto podkreślić bardzo duże zainteresowanie licealistów i studentów z Baku studiami w Polsce. Od strony organizacyjnej, uczestnicy targów mieli zapewnione wszystko co jest potrzebne do profesjonalnego informowania o ofercie edukacyjnej Uczelni. Każdy z przedstawicieli miał również do dyspozycji tłumacza, który wyjaśniał wszystkie problematyczne kwestie w języku azerskim. Możliwość uczestniczenia w targach „Study in Poland”, daje ogromną możliwość by zdobyć nowych kandydatów oraz realizować program internacjonalizacji edukacji wyższej w Polsce.

Razi Valiyev, organizator wydarzenia Akademi Group dodaje: „W dniach 22-24 kwietnia 2016 odbyły się pierwsze targi edukacyjne w Baku promujące polskie uczelnie, w których udział wzięło ponad 1500 azerskich studentów oraz uczniów. Pierwszego dnia targów, przedstawiciele polskich uczelni spotkali się z przedstawicielami agencji z Iraku oraz Iranu. Pragnę serdecznie podziękować reprezentantom uczelni za przybycie i wzięcie udziału w naszym wydarzeniu, jednocześnie wyrażając nadzieję na dalszą owocną współpracę. Szczególne podziękowania należą się konsulowi Andrzejowi Jankowskiemu za wsparcie idei towarzyszącej naszym targom”.

– „Od 8 lat regularnie uczestniczę w rozmaitych targach edukacyjnych w różnych krajach. Byłem pod wrażeniem świetnej organizacji wydarzenia oraz dużej ilości kandydatów zainteresowanych studiowaniem w Polsce. Podczas tych dwóch dni, targi cieszyły się niemalejącym zainteresowaniem, a wielu z kandydatów porozumiewało się w języku angielskim oraz polskim. Z chęcią będziemy uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. W niedługim czasie po zakończeniu targów otrzymaliśmy pierwsze aplikacje na studia” – komentuje Leonid Markusyk, Grupa Uczelni VISTULA.