Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Witamy Collegium Civitas w programie "Study in Poland" PDF Drukuj

Jest nam bardzo miło powitać wśród uczestników programu „Study in Poland” nową uczelnię: Collegium Civitas. Tym samym chcemy poinformować, że uczelni uczestniczących w projekcie "Study in Poland" jest już 39!

Collegium Civitas to jedna z najlepszych niepublicznych uczelni akademickich. Swoją działalność rozpoczęła w roku 1997 w Warszawie.

Uczelnia powstała z inicjatywy naukowców z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, działa pod patronatem pięciu instytutów nauk społecznych PAN: Instytutu Filozofii i SocjologiiInstytutu Historii, Instytutu Studiów PolitycznychInstytutu Sztuki oraz Instytutu Slawistyki. Collegium Civitas jest jedyną uczelnią w kraju, która może poszczycić się tak bliskimi związkami z tyloma renomowanymi instytutami. 

Studia w Warszawie – Pałac Kultury i Nauki siedzibą uczelni

Collegium Civitas mieści się na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki, plac Defilad 1, 00-901 Warszawa. 

Uczelnia akademicka – doktorat z socjologii w Collegium Civitas

Collegium Civitas jest uczelnią akademicką – posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie: socjologia. Uczelnia jest członkiem Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, jako jedna z dziewięciu szkół niepublicznych. 

Licencjat i magisterium – uprawnienia na różnych kierunkach

Collegium ma uprawnienia do nadawania tytułu magistra i licencjata. Oferuje studia w ramach szczególnie poszukiwanych kierunków i specjalności:

Socjologia, Stosunki Międzynarodowe, Studia Azjatyckie, Politologia, Dziennikarstwo.

Oferuje również pełne studia w języku angielskim na kierunkach:
International Relations oraz Political Science.

Znakomita kadra i relacje mistrz-uczeń

W Collegium Civitas kształci się obecnie około 1700 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych, podczas gdy zajęcia prowadzi ponad 200 wykładowców – wybitnych naukowców i praktyków. Studenci mają możliwość indywidualnego rozwoju w bezpośrednim kontakcie z wyjątkowymi wykładowcami. 

Rankingi szkół wyższych – wielokrotne zwycięstwa

Sześciokrotnie I miejsce w Rankingu szkół wyższych tygodnika „Wprost” w kategorii niepaństwowych uczelni niebiznesowych.
I miejsce w Rankingu wyższych uczelni 2006 tygodnika „Polityka”:
- Socjologia w Collegium Civitas została uznany za najlepszą w kraju,
- Politologia w Collegium Civitas zdobyła drugie miejsce. 

Studia społeczne i polityczne na wysokim poziomie – wiedza i praktyczne umiejętności

Misją Collegium Civitas jest oferowanie młodym Polakom studiów społecznych i politycznych na wysokim poziomie. Studia w Collegium umożliwiają zdobywanie pogłębionej wiedzy i praktycznych umiejętności, poszerzanie horyzontów oraz kształtowanie dojrzałych postaw obywatelskich. Realizując swe powołanie, uczelnia opiera się na zasadach sprawdzonych przez ostatnie 10 lat.