Newsletter Study in Poland

temat wydania

Zapraszamy na super wydarzenie w Kijowie, 6-8 kwietnia 2017

Spotkanie z Lillą Hrynevicz, minister nauki i oświaty Ukrainy (trzecia od lewej)

Tak dużego i różnorodnego wydarzenia polskie uczelnie na Ukrainie nie organizowały! W dniach 6-8 kwietnia 2017 roku zaprezentujemy w Kijowie nie tylko ofertę edukacyjną najlepszych polskich szkół wyższych, ale też różnorodne możliwości współpracy dwustronnej i w ramach projektów europejskich w obszarze edukacji, nauki i innowacyjności. Prof. Aleksander Bobko, sekretarz stanu w MNiSW informował już wstępnie uczelnie o tym wydarzeniu - w piśmie do rektorów z 22 listopada: "Resort nauki we współpracy z Fundacją Edukacyjną "Perspektywy" oraz FRSE, KPK, FNP i BUWiWM planuje zorganizowanie w dniach 6-8 kwietnia 2017 roku Dni Polskich w Kijowie. Dni Polskie poświęcone mobilności studenckiej i akademickiej będą stanowiły kolejne otwarcie we współpracy naukowej i dydaktycznej między Polską a Ukrainą." Przygotowania idą już pełną parą!

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie regularnie odbywają się spotkania Zespołu Koordynacyjnego. Delegacja rektorów polskich uczelni (KRPUT) i Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" już w sierpniu spotkała się z Lillą Hrynevich, minister Nauki i Oświaty Ukrainy, aby omówić założenia merytoryczne i organizacyjne tego bezprecedensowego wydarzenia.

Otwarcie Dni Polskich nastąpi 6 kwietnia przy okazji międzynarodowych targów edukacyjnych "Osvita ta kar'era" w Kijowie, na których Fundacja Edukacyjna przygotowuje wspólny polski pawilon. Będę się w nim prezentowały uczelnie uczestniczące w programie "Study in Poland", a także przygotowana będzie szeroka ekspozycja programu "Study, Ready, GO! Poland!" oraz ofert współpracy koordynowanych przez BUWiWM (stypendia), FRSE (Erasmus+), KPK "Horyzont 2020, FNP i innych.

Natomiast główne wydarzenia Dni odbędą się w kampusie Uniwersytetu Technologicznego im. Igora Sikorskiego "KPI", kierowanym przez rektora Mikhaila Zgurovskiego. Gośćmi honorowymi Forum Rektorów, planowanego na popołudnie 6 kwietnia, będę ministrowie nauki i szkolnictwa wyższego obu krajów.

Następnego dnia (7 kwietnia) odbędą się sesje równoległe prowadzone ze strony polskiej przez KPK "Horyzont 2020", Fundację Edukacyjną "Perspektywy", FRSE oraz zainteresowane konferencje rektorów i uczelnie. Planuje się, że podsumowaniem Dni będzie wielki koncert zespołów artystycznych polskich uczelni w Pałacu Młodzieży KPI - dla ok. 1700 osób!

Warto wpisać ten termin do swojego kalendarza! Wkrótce szczegółowe informacje. A zainteresowane uczelnie już teraz zapraszamy do współpracy.

Kontakt: Waldemar Siwiński, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.