Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

26 listopada 2010 r.Spotkanie prorektorów: rozwój Study in Poland PDF Drukuj

W cyklu spotkań roboczych Study in Poland odbyło się w Warszawie, w dniu 25 listopada br., spotkanie konsultacyjne prorektorów oraz osób odpowiedzialnych za promocję zagraniczną uczelni uczestniczących w projekcie. W sali konferencyjnej hotelu Novotel Centrum zebrali się reprezentanci prawie 30 uczelni, by zapoznać się z dokonaniami projektu w mijającym roku i przedyskutować kierunki działania na najbliższe lata.

Więcej…
 
Zapraszamy na seminarium polsko-francuskie w Paryżu PDF Drukuj

Zapraszamy serdecznie na polsko-francuskie seminarium akademickie „Współpraca uczelni Polski i Francji w zakresie rozwoju wspólnych projektów naukowych i edukacyjnych oraz mobilności pracowników naukowych i studentów” - Coopération universitaire franco-polonaise dans le domaine du développement des projets scientifiques et éducatifs communs et de la mobilté des enseignants et des étudiants.

Więcej…
 
Zapraszamy na stoisko „Study in Poland” na targach w Paryżu PDF Drukuj

Zapraszamy do udziału w targach Salon des études et des carrières internationales w Paryżu. Odbędą się one w dniach 28-29 stycznia 2011 w Place de la Porte de Versailles.  Targi organizowane przez Groupe L'Etudiant są największą imprezą promującą międzynarodową ofertę szkolnictwa wyższego we Francji. Co roku odwiedza je 40 tysięcy maturzystów i studentów poszukujących możliwości włączenia w swoją ścieżkę edukacyjną doświadczenia studiów bądź praktyki zawodowej za granicą.

Więcej…
 
Scopus - Perspektywy Young Researcher Award wręczone! PDF Drukuj

Życzę Wam zdobycia nie jednego, ale dwóch Nobli dla Polski – powiedział przewodniczący Jury Konkursu prof. Tomasz Borecki. – Kiedy czytam o Waszych dokonaniach naukowych, przyznaję, że odczuwam zazdrość, że w tak młodym wieku, tak wiele już osiągnęliście. Było bardzo uroczyście… i bardzo radośnie. Młodzi naukowcy i ich opiekunowie naukowi, a także znakomita reprezentacja polskiego środowiska akademickiego i goście zagraniczni wzięli udział w uroczystym wręczeniu Scopus-Perspektywy Young Researcher Award 2010.

Więcej…
 
Zapraszamy na stoisko „Study in Poland” na targach w Kopenhadze PDF Drukuj

Zapraszamy do udziału w targach edukacyjnych „Education Without Borders”. Odbędą się one w dniach 12-13 stycznia 2011 w Kopenhadze, Dania. Na największych targach edukacyjnych w Danii uczelnie zrzeszone w "Study in Poland" po raz pierwszy będą prezentować anglojęzyczną ofertę polskich uczelni na stoisku narodowym. Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie do bezpłatnego korzystania ze stoiska targowego w Kopenhadze!

Więcej…
 
INTERSTUDENT 2010 – po raz drugi wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce! PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs na najlepszego studenta zagranicznego studiującego w Polsce INTERSTUDENT został przedłużony do 31 grudnia 2010 r. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Parlamentem Studentów RP oraz Krajową Reprezentacją Doktorantów po raz drugi organizuje konkurs na najlepszego studenta zagranicznego studiującego w Polsce INTERSTUDENT. Konkurs objęła swoim honorowym patronatem Katarzyna Chałasińska-Macukow, przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP)

Więcej…
 
Profesor Zbiciński nagrodzony przez Chińczyków PDF Drukuj

Profesor Ireneusz Zbicinski z Politechniki Łódzkiej, która od lat uczestniczy w programie Study in Poland, został zaproszony do miasta Jinan, stolicy chińskiej prowincji Shandong, gdzie 23 listopada otrzymał prestiżową nagrodę Qilu Friendship Award. Nagroda ustanowiona została w 1993 roku przez Shandong Provincial People´s Government dla uhonorowania zagranicznych ekspertów. To najważniejsze wyróżnienie przyznawane jest 20 osobom spoza Chin mającym znaczący wpływ na rozwój ekonomiczny, społeczny i naukowy prowincji Shandong - największego regionu Chin - w którym żyje około 100 milionów mieszkańców.

Więcej…
 
„Study in Poland” na targach w Moskwie PDF Drukuj

Polski Pawilon cieszył się dużą popularnością na targach„Obrazowanie i Kariera” w Moskwie, które odbyły się 11-13 listopada br. Oprócz stoiska „Study in Poland”, na którym swoją ofertę edukacyjną prezentowali przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, znajdowało się także otdzielne stoisko Akademii Leona Koźminskiego.

Więcej…
 
„Study in Poland” na targach w Kijowie PDF Drukuj

Study in PolandW dniach 18-20 listopada br. w Kijowie, w siedzibie prestiżowego centrum „Ukraiński Dom” odbyły się VII międzynarodowe targi edukacyjne „Oświata i Kariera 2010. Oświata za granicą”. Uczestniczyło w nich 75 uczelni z Ukrainy, a także 50 zagranicznych szkół wyższych  z Polski, Izraela, Łotwy, Wielkiej Brytanii, USA, Grecji, Kanady, Niemiec, Australii, Turcji, Węgry i Szwajcarii, oraz inne międzynarodowe organizacje i wydawnictwa.

Więcej…
 
O Rankingu "Perspektyw" w chińskim periodyku PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że na łamach wydawanego w Chinach periodyku uniwersyteckiego - Journal of International Higher Education (Guoji Gaodeng Jiaoyu) ukazał się artykuł Waldemara Siwińskiego i Kazimierza Bilanowa na temat ewolucji rankingu szkół wyższych w Polsce: "The Perspektywy Ranking: the Art of Evolution".

Więcej…