Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

22 grudnia 2010 r.Wesołych świątNajserdeczniejsze życzenia szczęśliwych, radosnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku, wraz z podziękowaniami za całoroczną, owocną współpracę, składa


Waldemar Siwiński

i zespół Fundacji Edukacyjnej Perspektywy
 
Zapraszamy na seminarium polsko-francuskie w Paryżu PDF Drukuj

Zapraszamy serdecznie na polsko-francuskie seminarium akademickie „Współpraca uczelni Polski i Francji w zakresie rozwoju wspólnych projektów naukowych i edukacyjnych oraz mobilności pracowników naukowych i studentów” - Coopération universitaire franco-polonaise dans le domaine du développement des projets scientifiques et éducatifs communs et de la mobilté des enseignants et des étudiants.

Więcej…
 
Przypominamy o stoisku "Study in Poland" na targach w Paryżu PDF Drukuj

Zapraszamy do udziału w targach Salon des études et des carrières internationales w Paryżu, które odbędą się w dniach 28-29 stycznia 2011 r. Targi organizowane przez Groupe L'Etudiant są największą imprezą promującą międzynarodową ofertę szkolnictwa wyższego we Francji. Co roku odwiedza je 40 tysięcy maturzystów i studentów poszukujących możliwości włączenia w swoją ścieżkę edukacyjną doświadczenia studiów bądź praktyki zawodowej za granicą.

Więcej…
 
Przypominamy o stoisku "Study in Poland" w Kopenhadze PDF Drukuj

Zapraszamy do udziału w targach edukacyjnych „Education Without Borders”. Odbędą się one w dniach 12-13 stycznia 2011 w Kopenhadze, Dania. Na największych targach edukacyjnych w Danii uczelnie zrzeszone w "Study in Poland" po raz pierwszy będą prezentować anglojęzyczną ofertę polskich uczelni na stoisku narodowym. Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie do bezpłatnego korzystania ze stoiska targowego w Kopenhadze!

Więcej…
 
Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2011” w lutym w Łodzi PDF Drukuj

Studenci zagraniczni w PolsceMiło nam poinformować, że konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2011” odbędzie się 23-25 lutego 2011 r. w Łodzi. Jej współorganizatorami - obok KRASP i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy - będą trzy łódzkie uczelnie uczestniczące w programie Study in Poland: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Więcej…
 
FRANCJA i NIEMCY gośćmi honorowymi Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2011 PDF Drukuj

france and germanyW piętnastej edycji Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2011, który odbędzie się w dniach 3-5 marca 2011, gośćmi honorowymi będą dwa kraje: Francja i Niemcy. Organizacje CampusFrance i DAAD - koordynujące ekspozycję kilkunastu najlepszych uczelni francuskich i niemieckich - przygotowały również cykl spotkań poświęconych nauce, życiu i kulturze w tych krajach. Także już w marcu czeka nas mnóstwo francuskich i niemieckich atrakcji edukacyjnych.

 

Więcej…
 
INTERSTUDENT 2011 na gali w Łodzi PDF Drukuj

Miło nam poinformować Państwa, że wręczenie Nagród w Konkursie na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2011 odbędzie się podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2011" w Łodzi - w czasie uroczystej gali w dniu 24 lutego 2011 r.

 

Więcej…
 
PISA 2009: Polska edukacja w porównaniu światowym PDF Drukuj

PISAZnane są już wyniki najnowszego badania PISA (2009) porównującego wyniki edukacyjne 15-latków z krajów rozwiniętych. Nasze oceny w PISA poprawiły się od 2000 roku na tyle, że  w uznaniu postępów naszych uczniów w ostatniej dekadzie, Warszawa została wybrana na miejsce uroczystego międzynarodowego ogłoszenia wyników PISA, dotyczących postępu edukacji na świecie w latach 2000 – 2009, które odbędzie się 10 lutego 2011 r. Brawo!Więcej…
 
Największe w historii badanie nt. internacjonalizacji szkolnictwa wyższego PDF Drukuj

internationalization 2010Badanie to przygotowane zostało przez International Association of Universities (IAU) I objęło 745 uczelni ze 115 państw świata. Na podstawie jego wyników opublikowany został właśnie 3rd Global Survey Report. Analizowano najważniejsze zagadnienia związane z umiędzynarodowieniem  uczelni, m.in: główne przeszkody dla procesu, strategie i aktywności mające na celu jego dynamizację, zarządzanie internacjonalizacją, mechanizmy wspierające mobilność, systemy zapewniania jakości, finansowanie.

Więcej…