Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

24 stycznia 2011 r.Zapraszamy na Konferencję w Łodzi PDF Drukuj

Od kilku lat zwiększa się – choć zbyt wolno – liczba zagranicznych studentów w polskich uczelniach. Działania programu „Study in Poland”, prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, a także kroki podejmowane przez poszczególne uczelnie, pozwoliły zdobyć wiele cennego doświadczenia w zakresie pozyskiwania międzynarodowych studentów.

Więcej…
 
Co nowego w Brukseli? PDF Drukuj

Miejsca na styczniowym seminarium „What’s new in Brussel?” (21.01.2011)  Academic Cooperation Association od 10 lat są rozchwytywane. Powodem wielkiego zainteresowania tym wydarzeniem jest  potrzeba ciągłego doinformowywania się  w kwestii polityki Komisji Europejskiej wobec szkolnictwa wyższego w jego międzynarodowych aspektach. Na gorąco.

Więcej…
 
Targi edukacyjne w Kopenhadze - sprawozdanie PDF Drukuj

Ina Akhtyrska: Na największych targach edukacyjnych w Danii uczelnie zrzeszone w programie "Study in Poland" po raz pierwszy zaprezentowały anglojęzyczną ofertę polskich uczelni na stoisku narodowym. Uważam targi "Education Without Borders" w Kopenhadze za bardzo udane. Obecni na targach licealiści byli bardzo zainteresowani naszym stoiskiem, chociaż niektórzy zastanawiali się, co konkretnie mogłaby zaproponować Duńczykom Polska. Jednak po rozmowach z nami (przedstawicielami z Ambasady RP w Kopenhadze, Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz Politechniki Poznańskiej), ich opinia zmieniała się i zaczynali dostrzegać zalety nauki w Polsce.

Więcej…
 
Ostatnie dni nadsyłania zgłoszeń do konkursu INTERSTUDENT 2011 PDF Drukuj

Uprzejmie informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2011 mija 31 stycznia. Wręcznie nagród odbędzie się podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2011" w Łodzi -w czasie uroczystej gali w dniu 24 lutego 2011 r.

Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” wspólnie z Parlamentem Studentów RP oraz Krajową Reprezentacją , a jego myślą przewodnia jest wyłonienie najlepszego, najbardziej aktywnego studenta zagranicznego studiującego w Polsce.

Więcej…
 
Zapraszamy na Konferencję ACA w Wiedniu PDF Drukuj

Rankingi najwyraźniej uwierają wiele uczelni, które uważają, że reprezentują światowy poziom a tymczasem w międzynarodowych rankingach zajmują bardzo dalekie miejsca. Czołowe międzynarodowe rankingi opierając się na tym, co wymierne (przede wszystkim na cytowaniach), faworyzują uniwersytety nastawione na badania. Tymczasem większość uczelni skupia się na procesie kształcenia i dla nich obok badań równie istotne w ocenie idei tzw. world-class university jest rola edukacyjna uczelni i jej wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Więcej…
 
Stoiska „Study in Poland” w Pekinie, Kijowie i Rijadzie PDF Drukuj

Zapraszamy serdecznie do korzystania ze wspólnych stoisk prezentowanych pod hasłem „Study in Poland” na targach w CIEET w Pekinie (12-13 marca br.), Osvita ta kar’era w Kijowie (7-8 kwietnia br.) oraz International Exhibition & Conference on Higher Education w Rijadzie (Arabia Saudyjska) – w dnia 19-22 kwietnia.

Więcej…
 
Francja i Niemcy gośćmi honorowymi XV Międzynarodowego Salonu PERSPEKTYWY 2011 PDF Drukuj

Kilkadziesiąt francuskich i niemieckich uczelni przedstawi swoją ofertę w czasie tegorocznego XV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2011 (3-5 marca, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie). W czasie spotkań przygotowanych przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz CampusFrance będzie także można dowiedzieć się, jak aplikować o stypendia i wybrać odpowiednie kursy językowe w Instytucie Francuskim i Instytucie Goethego.

Więcej…
 
Sejm upoważnił Prezydenta RP do ratyfikacji porozumienia CEEPUS III PDF Drukuj

Wymiana studentów, doktorantów i naukowców między krajami Europy Środkowej w ramach programu CEEPUS powinna być kontynuowana - postanowił Sejm. W dniu 20 stycznia br. posłowie jednogłośnie przyjęli ustawę, upoważniająca prezydenta do ratyfikacji porozumienia w tej sprawie. Środkowoeuropejski Program Wymiany Uniwersyteckiej CEEPUS III ma zastąpić obecnie funkcjonujący program wymiany CEEPUS II, w którym - obok Polski - biorą udział Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Rumunia, Słowacja i Słowenia.

Więcej…