Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

2 marca 2011 r.Po konferencji w Łodzi: Czas najwyższy na internacjonalizację PDF Drukuj

Ponad 180 osób z prawie 78 uczelni wzięło udział w konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2011, która odbyła się w Łodzi w dniach 24-25 lutego 2011 r. Została ona zorganizowana w ramach programu „Study in Poland” przez KRASP i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Partnerem konferencji była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Generalny wniosek z konferencji: czas najwyższy na strategiczną internacjonalizację polskiego szkolnictwa wyższego. Sześć lat prowadzenia programu „Study in Poland” wykazało, że polskie uczelnie chcą i potrafią poruszać się po międzynarodowym rynku edukacyjnym. Ale do sukcesu internacjonalizacji potrzebne jest im zdecydowane wsparcie ze strony państwa.

Więcej…
 
Prof. Musioł: powinna powstać Polska Agencja Wymiany Akademickiej PDF Drukuj

Tuż przed rozpoczęciem łódzkiej konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2011”, organizowanej w ramach programu „Study in Poland”, odbył się briefing prasowy, w którym wzięli udział organizatorzy i gospodarze konferencji: prof. Karol Musiał (Uniwersytet Jagielloński, KRASP), Waldemar Siwiński (Perspektywy), prof. Włodzimierz Nykiel (Uniwersytet Łódzki), prof. Stanisław Bielecki (Politechnika Łódzka) i prof. Paweł Górski (Uniwersytet Medyczny w Łodzi). Oto relacja Polskiej Agencji Prasowej z tego briefingu:

Więcej…
 
Japonka, Białorusin, Ukrainiec i Włoch laureatami konkursu INTERSTUDENT PDF Drukuj

Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce -InterSTUDENT 2011, organizowany przez Fundację Edukacyjną PERSPEKTYWYKrajową Reprezentacją Doktorantów, we współpracy z Parlamentem Studentów RP, pod honorowym patronatem prof. dr hab. Katarzyny Chałasińskiej-Macukow, przewodniczącej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Więcej…
 
Edukacyjny Trójkąt Weimarski spotyka się w Warszawie PDF Drukuj

Ponad 300 wystawców, w tym uczelnie z całej Polski i kilkunastu krajów świata, szkoły językowe, policealne i ponadgimnazjalne oraz instytucje edukacyjne wezmą udział w XV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY 2011. Startuje on 3 marca br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Gościem honorowym Salonu są FrancjaNiemcy.

– Idea organizowania Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego zrodziła się z naszego przekonania, że dostęp do pełnej informacji o możliwościach kształcenia to klucz do życiowego sukcesu – mówił podczas konferencji prasowej Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu. – To okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej - począwszy od oferty szkół ponadgimnazjalnych, uczelni polskich i zagranicznych, szkół językowych, instytucji kulturalnych oraz wielu indywidualnych i grupowych spotkań. Startujemy debatą edukacyjną na temat przyszłości matury z udziałem pani minister Hall oraz rektorów z KRASP – zapowiada prezes Siwiński.

Więcej…
 
UWAGA: Zmiany w związku z promocją "Study in Poland" na Ukrainie PDF Drukuj

Informujemy, że decyzją organizatorów targi edukacyjne w Kijowie zostały przeniesione na termin 7-9 kwietnia! Wszystkie ustalenia obowiązują w dalszym ciągu, stoisko "Study in Poland" jest na nich do Państwa dyspozycji, natomiast w związku ze zmianą daty targów, przesuwamy termin Prezentacji Polski na Ukrainie Południowej (Odessa i okolice) na maj 2011.

 
Zapraszamy na wspólne stoisko polskich uczelni na NAFSA i EAIE PDF Drukuj

Przypominamy, że Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", prowadząca wspólnie z KRASP program Study in Poland, oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, działająca wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podjęły działania mające na celu umożliwienie polskim uczelniom udział we wspólnym stoisku pod hasłem „Study in Poland” na konferencjach: NAFSA (Vancouver) oraz EAIE (Kopenhaga), którym towarzyszą networkingowe targi edukacyjne. Zainteresowanym uczelniom przekazujemy wstępne informacje organizacyjne uzgodnione przez Perspektywy i FRSE.

Więcej…
 
Konkurs na studencki plakat ekologiczny PDF Drukuj

Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy IAA ogłasza trzeci Międzynarodowy Konkurs IAA - Dentsu Global Student Poster Competition dla studentów, związany z ciągle aktualnym problemem ochrony środowiska. Tegorocznym motywem przewodnim jest „ekorozwój” czyli rozwój zrównoważony. Wcześniejsze edycje konkursu poświęcone były tematyce: zmiany klimatu oraz bioróżnorodności.

Więcej…