Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

22 kwietnia 2011 r. 
15 polskich uczelni jedzie do Chicago PDF Drukuj

Podczas trzech dni (6-8 maja 2011) dwadzieścia szkół wyższych z całej Polski będzie się promować w Chicago w ramach programu „Study in Poland” na targach „Polish University Fair CHICAGO 2011”. Idea zorganizowania targów w Chicago powstała podczas łódzkiej konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2011 z inicjatywy Zbigniewa Piwoni, dyrektora ds. rozwoju International Center for Education Abroad USA (ICEA). Targi edukacyjne w Chicago dadzą wyjątkową możliwość dotarcia z ofertą studiów w języku angielskim do ponad 25 000 potencjalnych kandydatów, z którymi ICEA utrzymuje stały kontakt.

Więcej…
 
Ukraińscy maturzyści odwiedzają polskie uczelnie PDF Drukuj

W ramach programu „Study in Poland” dla grupy młodzieży z Ukrainy zorganizowany został w dniach 11-15 kwietnia cykl spotkań na polskich uczelniach wyższych w czterech miastach (Lublin, Kielce, Warszawa i Kraków). Ukraińscy maturzyści zwiedzili Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską, Akademię L. Koźminskiego, uczelnię Vistula, Politechnikę Świętokrzyską, Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej, AGH w Krakowie, Politechnikę Krakowską, Krakowską Akademię F. Modrzewskiego oraz Uniwersytet Jagielloński.

Więcej…
 
Zapraszamy na Konferencję ACA w Wiedniu, 22-24 maja 2011 PDF Drukuj

Rankingi najwyraźniej uwierają wiele uczelni, które uważają, że reprezentują światowy poziom a tymczasem w międzynarodowych rankingach zajmują bardzo dalekie miejsca. Czołowe międzynarodowe rankingi opierając się na tym, co wymierne (przede wszystkim na cytowaniach), faworyzują uniwersytety nastawione na badania. Tymczasem większość uczelni skupia się na procesie kształcenia i dla nich obok badań równie istotne w ocenie idei tzw. world-class university jest rola edukacyjna uczelni i jej wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Więcej…
 
"Study in Poland" na targach w Kijowie PDF Drukuj

W dniach 15-17 kwietnia w Kijowie w siedzibie prestiżowego Narodowego Centrum Współpracy Biznesu i Kultury "Ukraiński dom" odbyły się międzynarodowe targi edukacyjne „Osvita i Karjera” i „Education Abroad”. Na wspólnym stoisku „Study in Poland” osiem polskich uczelni prezentowało swoją ofertę edukacyjną: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Śląski. Atmosfera na stoisku była znakomita!

Więcej…
 
Polskie uczelnie na targach w Pekinie PDF Drukuj

Po raz kolejny grupa polskich uczelni, w ramach programu Study in Poland, prezentowała podczas targów edukacyjnych CIEET Pekin 2011 swoją ofertę kierowaną do studentów zagranicznych. W wyjeździe uczestniczyły: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Na naszym stoisku narodowym pracownikom polskich uczelni w kontaktach z potencjalnymi studentami pomagali zaprzyjaźnieni agenci chińscy.

Więcej…
 
PERSPEKTYWY 2011 z europejskim rozmachem PDF Drukuj
fot. Krzysztof WojciewskiRekordowa liczba wystawców, gości i wydarzeń - to najkrótsze podsumowanie piętnastego już, Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2011, który odbył się w dniach 3-5 marca br. w Warszawie. Ponad 50 tys. osób – uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół - odwiedziło tę największą w kraju imprezę edukacyjną! Gośćmi honorowymi była Francja i Niemcy. Komisja Europejska zainaugurowała podczas salonu swoją strategiczną inicjatywę Youth on the Move.
Więcej…
 
Youth on the Move wystartowała w Warszawie! PDF Drukuj

Na XV Salonie Edukacyjnym Perspektywy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie miała miejsce inauguracja nowej unijnej inicjatywy "Mobilna młodzież". „Mobilna młodzież” to jedna z siedmiu flagowych inicjatyw strategii Europa 2020 - nowej strategii gospodarczej Unii Europejskiej.

Więcej…
 
Ciekawa książka o studentach zagranicznych w Polsce PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy o ukazaniu się książki Cezarego Żołędowskiego "Studenci zagraniczni w Polsce. Motywy przyjazdu, ocena pobytu, plany na przyszłość", której główne tezy autor przedstawił podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2011” zorganizowanej w lutym w Łodzi w ramach programu „Study in Poland”.

Więcej…
 
Nagrody Genius Universitatis przyznane PDF Drukuj

Podczas XV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2011 poznaliśmy wyniki pierwszego w Polsce konkursu na kreatywne działania rekrutacyjne. Zorganizowało go wydawnictwo Perspektywy Press przy wsparciu magazynu marketingu i sprzedaży Brief oraz portalu Brief.pl. Grand Prix przypadły Uniwersytetowi Warszawskiemu za reklamę prasową,Uniwersytetowi Jagiellońskiemu za serię broszur rekrutacyjnych, Politechnice Łódzkiej za gadżet promocyjny. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie odebrał aż dwie statuetki Grand Prix w kategoriach najlepszy film promocyjny i za e-marketing oraz nagrodę specjalną za wyjątkową spójność prowadzonych działań marketingowych.

Więcej…