Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

5 maja 2011 r.Wieści z Arabii Saudyjskiej PDF Drukuj

Stworzenie uniwersytetów na najwyższym światowym poziomie oraz rozwój centrów innowacji i nowoczesnych technologii, to sposób nawejście Arabii Saudyjskiej w epokę postnaftową. - W Arabii Saudyjskiej edukacja uzyskała w ostatnich latach status priorytetowy. Rozmach planów rozwojowych jest niezwykle imponujący – mówił David J. Skorton, prezydent Cornell University otwierając konferencję towarzyszącą drugim międzynarodowym targom szkolnictwa wyższego, które odbyły się w dniach 19-22 kwietnia 2011 w Rijadzie. W targach wzięły udział 374 instytucje edukacyjne z 34 państw, w tym grupa uczelni z Polski.

Więcej…
 
Prof. Maria Helena Nazaré na czele EUA PDF Drukuj

21 kwietnia br. Walne Zgromadzenie European University Association, po raz pierwszy wybrało na swojego prezydenta kobietę. Maria Helena Nazaré z Portugalii pokonała w wyborach duńskiego kandydata, Prof. Lauritz B. Holm-Nielsena z duńskiego uniwersytetu Aarhus. Pani Prof. Nazare, która wcześniej pełniła funkcję rektora Uniwersytetu w Aviero, obejmie nową funkcję w Marcu 2012 roku, po ustępującym ze stanowiska Prof. Jean-Marc Rapp,.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
Witamy Warszawski Uniwersytet Medyczny w programie "Study in Poland" PDF Drukuj

Witamy Warszawski Uniwersytet Medyczny w gronie uczelni "Study in Poland". Początki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sięgają 1809 roku, kiedy lekarze: August Wolff, Jacek Dziarkowski, Józef Czekierski,Franciszek Brandt oraz asesor farmacji Józef Celiński postanowili założyć szkołę lekarsko-chirurgiczną. Początkowo z 44 studentami. Dzisiaj w WUM studiuje ponad 9 tysięcy studentów i pracuje 1582 nauczycieli akademickich.

Więcej…
 
Witamy Collegium Civitas w programie "Study in Poland" PDF Drukuj

Jest nam bardzo miło powitać wśród uczestników programu „Study in Poland” nową uczelnię: Collegium Civitas. Tym samym chcemy poinformować, że uczelni uczestniczących w projekcie "Study in Poland" jest już 39!

Collegium Civitas to jedna z najlepszych niepublicznych uczelni akademickich. Swoją działalność rozpoczęła w roku 1997 w Warszawie.

Więcej…
 
Startuje STUDENTEURO 2011 polsko-ukraiński turniej drużyn akademickich PDF Drukuj

Dwanaście polskich uczelnianych drużyn piłki nożnej zmierzy się we wrześniu br. z reprezentacjami ośmiu ukraińskich szkół wyższych podczas drugiej edycji „Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej 2010-2012”, określanego popularnie jako STUDENTEURO. Pierwsza tura rozgrywek odbyła się we wrześniu 2010 roku w ukraińskich miastach EURO 2012: Charkowie, Doniecku, Kijowie i Lwowie. W tym roku rewanż w Polsce: eliminacje odbędą się w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, a finał w Warszawie, w dniu 13 września br. Głównym organizatorem turnieju po stronie polskiej jest Akademicki Związek Sportowy, we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”. STUDENTEURO jest jednym z głównych elementów ukraińskiej części programu „Study in Poland”.

Więcej…
 
Nowa edycja Scopus-Perspektywy Young Researcher Award 2011 PDF Drukuj

Już po raz czwarty zapraszamy do udziału w konkursie Scopus-Perspektywy Young Researcher Award, przeznaczonym dla młodych naukowców, którzy w ostatnim czasie osiągnęli znaczący sukces badawczy albo uczestniczyli w zespole naukowym, który zrealizował istotny dla nauki projekt w jednej z dziesięciu dyscyplin. Organizatorami konkursu są międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. z siedzibą w Holandii wspólnie z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”.

Więcej…
 
PW zaprasza cudzoziemców na bezpłatne studia w języku polskim PDF Drukuj

Zgodnie z uchwałą Senatu Politechniki Warszawskiej, także cudzoziemcy, mogą się ubiegać o przyjęcia na bezpłatne studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie i licencjackie) prowadzone w języku polskim.

Więcej…
 
Północno-Amerykańskie Stowarzyszenie Absolwentów PW PDF Drukuj

W dniu 9 kwietnia 2011 r. w Ambasadzie RP w Waszyngtonie odbyło się założycielskie spotkanie Północno-Amerykańskiego Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Więcej…