Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 9/2011

30 Sierpnia 2011 r.Nowości „Study in Poland” w roku akademickim 2011/2012 PDF Drukuj

Oferta 2011/2012Nowe rynki, nowa energia, nowe pomysły oraz tradycyjna skuteczność działań i konsekwencja w ich realizacji – takie będzie oblicze kolejnej, szóstej już edycji programu „Study in Poland” prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Na rok akademicki 2011/2011 przygotowaliśmy dla Państwa wiele nowych przedsięwzięć, udoskonalamy zestaw narzędzi marketingowych oraz - zgodnie z sugestiami uczelni uczestniczących w programie – otwieramy się na nowe rynki edukacyjne. Serdecznie zapraszamy do udziału naszych dotychczasowych partnerów. Liczymy również na nowe uczelnie, które chcą mocniej zaistnieć na rynku międzynarodowym i zwiększyć skuteczność realizowanych lub planowanych działań. Pamiętajcie: razem uzyskamy więcej!

Więcej…
 
Startuje polsko-ukraińskie STUDENTEURO 2011 PDF Drukuj

Dwanaście polskich drużyn uczelnianych zmierzy się we wrześniu br. z reprezentacjami ośmiu ukraińskich szkół wyższych podczas drugiej edycji Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej 2010-2012, określanego popularnie jako STUDENTEURO. Pierwsza tura rozgrywek odbyła się we wrześniu 2010 roku w ukraińskich miastach EURO 2012: Charkowie, Doniecku, Kijowie i Lwowie. W tym roku rewanż w Polsce.

Więcej…
 
Polsko-ukraińskie spotkanie nt. współpracy międzyuczelnianej PDF Drukuj

Przy okazji STUDENTEURO 2011, czyli drugiej edycji Polsko-ukraińskiego turnieju drużyn uczelnianych w piłce nożnej 2010-2012 przyjadą do Polski delegacje ośmiu uczelni, z czterech głównych miast Ukrainy, zainteresowanych rozwijaniem współpracy z naszymi szkołami wyższymi. Dlatego właśnie organizujemy w Warszawie polsko-ukraińskie spotkanie na temat rozwoju współpracy międzyuczelnianej. Do udziału w nim zapraszamy wszystkie zainteresowane polskie uczelnie uczestniczące w programie Study in Poland. Spotkanie odbędzie się 12 września br. w godz. 16:00-18:30 na Politechnice Warszawskiej (w Sali Senatu).

Więcej…
 
Konferencja: prywatne szkolnictwo wyższe w Europie i na świecie PDF Drukuj

Drogi rozwoju prywatnego szkolnictwa wyższego w Europie i na świecie, w zmieniającym się otoczeniu krajowym, międzynarodowym i globalnym, będą głównym tematem międzynarodowej konferencji w Warszawie organizowanej 23 września br. z okazji 20-lecia niepublicznego szkolnictwa wyższego w Polsce. Oprócz naukowców i rektorów z Polski, w konferencyjnych debatach wezmą udział badacze, rektorzy i politycy z USA, Wielkiej Brytanii, Chin, Węgier, Rosji, Ukrainy oraz organizacji międzynarodowych.

Więcej…
 
Priorytet: Ukraina – Targi jesienne w Kijowie PDF Drukuj

Ukraina jest priorytetowym kierunkiem promocji polskich uczelni zrzeszonych w programie Study in Poland, dlatego rekrutujemy tam studentów kilka razy w roku. Zaczynamy jesienią, od Międzynarodowych Targów Edukacyjnych Osvita i Karjera - największego wydarzenia tego typu na Ukrainie, która odwiedza ok. 15 tysięcy uczniów klas maturalnych, studentów, rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli instytucji edukacyjnych. Program Study in Poland bierze w nich udział po raz ósmy.

Więcej…
 
Zapraszamy na prezentacje polskich uczelni w Chinach PDF Drukuj

 

ChinyZ nowym impetem, w nowym roku akademickim kontynuujemy Kampanię Chińską. Zaczynamy mocnym akcentem - wspólnym stoiskiem Study in Poland na targach edukacyjnych China Education Expo w Szanghaju, w dniach 22-23 października br., do udziału w którym to wydarzeniu serdecznie Państwa zachęcamy! Targi ChinaEducationExpo, organizowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji ChRL, prezentujące ofertę studiów za granicą chińskim studentom, gromadzą największą liczbę uczelni za świata.

Więcej…
 
Prezentacje polskich uczelni w Moskwie - Jesień 2011 PDF Drukuj

MoskwaMiędzynarodowe Targi Edukacyjne „Obrazowanie i Kariera” były pierwszym wydarzeniem zagranicznym, na którym pojawił się już w 2002 roku program „Study in Poland”. Potem gościliśmy na nich jeszcze cztery razy. W zeszłym roku ponad 40 zagranicznych stoisk prezentujących instytucje edukacyjne z Europy odwiedziło tysiące studentów, uczniów szkół średnich, ich rodziców oraz nauczycieli. Organizatorami targów w Moskwie są: Departament Oświaty Moskwy oraz Komitet do spraw Rodzin i Młodzieży Moskwy, Rada Rektorów Moskwy i Moskiewskiego obwodu.

Więcej…
 
Nowy kierunek: Brazylia - targi EHEF w Sao Paulo PDF Drukuj

Sao PauloW nowej edycji programu Study in Poland odkrywamy nowe, obiecujące rynki edukacyjne. Ruszamy do Ameryki Południowej, do Brazylii, do której przymierzaliśmy się od dawna. Zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszych stricte europejskich targach edukacyjnych w Brazylii oraz Sympozjum akademickim Dialog Europe-Brazil. Wszystko to odbędzie się już 18-20 listopada br. w Sao Paulo.

Więcej…
 
„Informator dla Maturzystów 2012” promuje studia anglojęzyczne w Polsce PDF Drukuj

Wydawnictwo Perspektywy Press we wrześniu br. rozda bezpośrednio do rąk maturzystów i ich wychowawców 40 tys. egzemplarzy Informatora dla Maturzystów 2012. Pozostała część rekordowego nakładu, liczącego w tym roku 55 tys. egzemplarzy, jest już od 24 sierpnia w sieciach sprzedaży Empik, Relay, Inmedio i Ruch oraz w księgarniach edukacyjnych w całej Polsce. Pod hasłem: Nie musisz wyjeżdżasz z kraju, żeby studiować po angielsku – STUDY IN POLAND promowane są na łamach Informatora studia w języku angielskim prowadzone w polskich uczelniach uczestniczących w programie Study in Poland.

Więcej…
 
IREG: Wokół rankingów narodowych PDF Drukuj

IREGZapraszamy na konferencję International Ranking Expert Group „IREG Forum: National University Rankings on the Rise”, która odbędzie się 10-11 października 2011 roku w Bratysławie (Słowacja). Głównymi celami konferencji będą: prezentacja aktualnych trendów w publikacjach rankingów narodowych, dyskusja nad relacją między rankingami a narodowymi systemami szkolnictwa wyższego (a także ich wpływ na jakość akademicką oraz wybory czynione przez studentów), budowanie pomostów pomiędzy narodowymi, a światowymi rankingami.

Więcej…
 
Nowa edycja Scopus-Perspektywy Young Researcher Award 2011 PDF Drukuj

Już po raz czwarty zapraszamy do udziału w konkursie Scopus-Perspektywy Young Researcher Award, przeznaczonym dla młodych naukowców, którzy w ostatnim czasie osiągnęli znaczący sukces badawczy albo uczestniczyli w zespole naukowym, który zrealizował istotny dla nauki projekt w jednej z dziesięciu dyscyplin. Organizatorami konkursu są międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. z siedzibą w Holandii wspólnie z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”.

Więcej…
 
Spotkajmy się na EAIE PDF Drukuj

EAIEZachęcamy do udziału w największym wydarzeniu edukacyjnym dla administracji średniego szczebla w Europie - dorocznej konferencji European Association for International Education (EAIE). Tym razem konferencja wraz z zamkniętymi targami networkingowymi odbędzie się w Kopenhadze.

Więcej…