Dziesięć lat „Study in Poland”

Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Oferta 2013/2014

ZAPROSZENIE

Oferta programu "Study in Poland" w roku akad. 2013/14


Szanowni Państwo
,

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji programu zintegrowanej promocji oferty polskich uczelni za granicą – „Study in Poland”. Program, prowadzony od 2005 roku wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną Perspektywy, ma na celu zachęcanie obcokrajowców do studiów w Polsce oraz wielopoziomowe wsparcie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.

Koncentrujemy się na potrzebach konkretnych uczelni lub grup uczelni dostarczając im nowoczesne narzędzia marketingowe i platformy promocyjne. Naszą specjalizacją są najbardziej perspektywiczne rynki wschodnie oraz szeroka obecność w sieci, komunikacja społecznościowa i produkty informacyjne przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Podejmowane działania charakteryzuje długa perspektywa planowania i stabilność oraz pogłębiona obecność na rynkach priorytetowych. Działania te dają wymierne efekty w postaci lepszego postrzegania polskiego szkolnictwa wyższego na świecie i szybkiego wzrostu liczby studentów-obcokrajowców w Polsce. Łącząc wysiłki każda z uczelni uzyskuje na arenie międzynarodowej więcej niż działając samodzielnie.

Wszystkie aktywności, które podjęte zostaną w roku akademickim 2013/14 są wynikiem szerokiej konsultacji z uczelniami członkowskimi oraz partnerami instytucjonalnymi. Zgodnie z ustaleniami narady programowej Study in Poland, która odbyła się 11 lipca br. na Uniwersytecie Łódzkim, działania programu w nadchodzącym roku akademickim zostaną skoncentrowane na promocji polskich uczelni w internecie i poprzez aplikacje mobilne (z uzupełniającym udziałem publikacji w języku angielskim i rosyjskim). Promocja wyjazdowa zostanie skoncentrowana na kierunku wschodnim (Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan, Gruzja, Azerbejdżan), rozpoznawane będą też nowe rynki. Przygotowano szeroki zestaw działań wspierających. Będą to m.in.: konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2014”, szkolenia nt. praktycznych aspektów umiędzynarodowienia, newsletter "Czas na internacjonalizację" i konkurs "Interstudent"

Poniżej przedstawiamy "Plan działań 2013/14", "Kalendarium wydarzeń" jak również uzgodnione z Komisją ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP „Zasady udziału” w programie. Przewidują one dużą elastyczność uczelni w wyborze opcji uczestnictwa (oferta ryczałtowa i oferta pakietowa), a stawki opłat związane są z wielkością uczelni, liczbą programów studiów w językach obcych oraz preferowanym zasięgiem terytorialnym podejmowanych przez uczelnię działań. Ze względów organizacyjnych, będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału w programie do połowy września br.

Serdecznie zapraszamy!

Waldemar Siwiński
Prezes Zarządu
Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Załączniki do pobrania:

Zlecenia do pobrania:

Kontakt:

  • Bianka Siwińska, tel. 501 535 785, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Julia Łysik, tel. 22 628 5862 w.15, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Działania "Study in Poland" w roku akad. 2012/13