Newsletter Study in Poland

temat wydania

Gdzie pojedziemy na targi edukacyjne w roku akademickim 2017/18?

Lipiec - to nie tylko początek wakacji dla studentów i urlopów dla kadry, ale też doskonały  moment, kiedy możemy podsumować wydarzenia minionych 10 miesięcy i zaplanować działania w nadchodzącym roku akademickim. Zgodnie z ustaleniami narady konsultacyjnej w Opolu, program "Study in Poland" przygotował dla uczelni członkowskich plan wyjazdów informacyjno-rekrutacyjnych w roku akad. 2017/18, w tym szczegółowy program wyjazdów na międzynarodowe targi edukacyjne w semestrze zimowym. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tym planem i odpowiedniego zaplanowania swoich aktywności (oraz wydatków z nimi związanych). Wszystkie propozycje wyjazdowe mają jedną cechę wspólną: jedziemy promować polskie uczelnie tam, skąd chcą przyjeżdżać do nas studenci.
Więcej…
 

Study in Poland - Tam Będziemy w semestrze zimowym

 
ROSJA: Zapraszamy na targi "Education and Career" w Moskwie - 20-22 października

Serdecznie zapraszamy uczelnie "Study in Poland" do udziału w największych rosyjskich targach rekrutacyjnych ”Education & Career”, które odbędą się w Moskwie w dniach 20-22 października 2017. Co roku targi odwiedza ok. 25 tysięcy uczestników, a udział w nich bierze blisko 300 uczelni z Rosji i całego świata.

Więcej…
 
KOREA POŁUDNIOWA: Promocja na targach EHEF w Seulu, 28-29 października

Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", zainteresowanych polskich uczelni i Ambasady RP w Seulu wspólnie promować będą polskie szkolnictwo wyższe podczas targów edukacyjnych „Study in Europe 2017” (European Higher Education Fair) organizowanych 28-29 października br. przez Delegaturę Unii Europejskiej w Seulu, przy współpracy z państwami członkowskimi UE oraz Ministerstwem Edukacji Korei.

Więcej…
 
UKRAINA: Zapraszamy na targi "Osvita ta kar'era" w Kijowie - 16-18 listopada

Wieloletni uczestnicy programu „Study in Poland” zapewne już nie wyobrażają sobie listopada bez udziału w targach w Kijowie - nic dziwnego bierzemy udział w tej imprezie już po raz dwudziesty! Rekrutujemy tu zresztą regularnie dwa razy do roku, a stoisko "SiP" z każdą edycją targów staje się coraz większe, żeby móc zmieścić wszystkich uczestników! Tej jesieni targi ”Osvita ta kar’era” odbędą się w Kijowie w dniach 16-18 listopada.

Więcej…
 
KAZACHSTAN: Zapraszamy na targi edukacyjne "Education and Science" w Astanie - 22-24 listopada

Międzynarodowe targi edukacyjne „Edukacja i Nauka XXI wieku”, które odbędą się 22-24 listopada 2017 r. w Astanie, organizowane są pod patronatem Ministerstwa Nauki Kazachstanu oraz władz miasta Astana. To jedno z największych tego typu wydarzeń edukacyjnych w kraju. Będziemy na nich po raz drugi z rzędu.

Więcej…
 
INDIE: Nowy priorytet programu "Study in Poland"

Podczas narady konsultacyjnej, która odbyła się 4 lipca na Politechnice Opolskiej (www.studyinpoland.pl/narada2017) specjalna sesja została poświęcona omówieniu nowych rynków rekrutacyjnych, na których należy skoncentrować aktywność programu "Study in Poland". Właśnie za taki perspektywiczny rynek uznane zostały Indie. Co wiemy o tym rynku edukacyjnym? Co składa się na jego potencjał?

Więcej…
 
BIAŁORUŚ: Zapraszamy na targi "Obrazowanie i Kariera" w Mińsku, 15-17 lutego 2018

Zapraszamy uczelnie zainteresowane rekrutacją studentów z Białorusi do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Obrazowanie i Kariera" w Mińsku - w dniach 15-17 lutego 2018. Ci którzy brali udział w poprzednich edycjach są zadowoleni!

Więcej…
 

Świat Rankingów

 
Seminarium Rankingowe: Jak doskonalić Ranking Szkół Wyższych

Podsumowanie wyników tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017, a przede wszystkim – dyskusja na temat nowych kryteriów, to najważniejsze tematy dorocznego, siódmego już Seminarium Rankingowego, które odbyło się 11 lipca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele kilkudziesięciu uczelni z całej Polski.

Więcej…
 

Sztuka marketingu

 
Zapraszamy na Salon Maturzystów Perspektywy 2017, 7-29 września

Zapraszamy do udziału w największej kampanii informacyjnej w kraju skierowanej do maturzystów 2018, w dniach 7-29 września 2017. To tu matura spotyka się ze studiami – wrzesień to czas deklaracji maturalnych, a co za tym idzie, wyboru kierunków studiów i poszukiwania swojej wymarzonej uczelni. Podczas Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY 2017, który odbędzie się w 16 największych miastach akademickich, maturzyści będą mogli nie tylko dowiedzieć się o przebiegu i zasadach matury od ekspertów Okręgowych Komisji Edukacyjnych, ale poznać ofertę edukacyjną uczelni z regionu i całej Polski.

Więcej…
 
Informator dla Maturzystów 2018 dostępny w sierpniu

Pod koniec sierpniu zostanie wydany Informator dla Maturzystów 2018. Przedstawiona w nim zostanie pełna wiedza o ofercie i zasadach przyjęć na studia.

Więcej…