Newsletter Study in Poland

temat wydania

Startuje Nagroda Środowiskowa "Gwiazdy Internacjonalizacji"

Misją edukacyjnej Nagrody Środowiskowej Gwiazdy Umiędzynarodowienia / Internationalization Stars jest wyłonienie, nagrodzenie oraz promocja osób mających wybitne osiągnięcia w zakresie umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. Gala pierwszej edycji Nagrody odbędzie się 29 stycznia 2018 roku w Gliwicach, podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2018". Nagroda przyznawana jest wspólnie przez polskie instytucje i organizacje zaangażowane we wspieranie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. W skład Kapituły wchodzą przedstawiciele: MNiSW, KRASP, NAWA, FRSE, ESN Poland, IROs Forum, KPK "Horyzont 2020", Parlamentu Studentów RP i Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Więcej…
 

Konferencja "Polskie Uczelnie w Światowej Perspektywie"

 
Międzynarodowe rankingi i akredytacje - szanse polskich uczelni

"Rankingi międzynarodowe bez tajemnic" oraz "Rola akredytacji międzynarodowych w umacnianiu reputacji polskich uczelni" to dwie kluczowe sesje konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, organizowanej wspólnie przez KRASP, PKA i Fundację Edukacyjną Perspektywy pod patronatem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Więcej…
 
ELSEVIER Research Impact Leaders Award - Nominowani 2017

Już 27 listopada ogłoszone zostaną uczelnie-laureaci drugiej edycji Nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2017 w sześciu kategoriach: Agriculture Sciences, Engineering & Technology, Humanities, Medical Sciences, Natural Sciences i Social Sciences. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali towarzyszącej konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", organizowanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polska Komisję Akredytacyjną i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Więcej…
 

Wokół umiędzynarodowienia

 
Rektorzy z Polski i Ukrainy zacieśniają współpracę

Opracowywanie wspólnych projektów edukacyjnych naukowych oraz wspólne występowanie do programu Horyzont 2020, a w przyszłości - do 9. programu ramowego - zakłada podpisana w resorcie nauki umowa między rektorami z Polski i Ukrainy.

Więcej…
 
Ile zarabiają Stany Zjednoczone na studentach zagranicznych?

Wszyscy doskonale wiemy, że na studia do Stanów Zjednoczonych przyjeżdża młodzież z całego świata. Studia w amerykańskich uczelniach są drogie a nawet bardzo drogie; nie pozostaje to bez wpływu na gospodarkę.

Więcej…
 

Study in Poland - Tam byliśmy

 
UKRAINA: Ponownie na targach "Osvita i kariera" w Kijowie

W dniach 16-18 listopada 2017 Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z reprezentacją 28 polskich uczelni prezentowała ofertę polskiego szkolnictwa wyższego w ramach wspólnego stoiska Study in Poland” na targach "Osvita i kariera" w Kijowie. Na otwarciu targów była obecna Emilia Jasiuk, radca, kierownik referatu ds. współpracy naukowo-oświatowej, Ambasady RP w Kijowie.

Więcej…
 
Seminarium informacyjne dla ukraińskich agencji rekrutacyjnych

W trakcie targów edukacyjnych "Osvita i kariera" w Kijowie, odbyło się 16 listopada seminarium dedykowane rozwojowi współpracy polskich uczelni z agencjami rekrutacyjnymi działającymi na Ukrainie. To było już drugie spotkania takiego typu w 2017 roku - 31 sierpnia odbyło się spotkanie na Politechnice Kijowskiej.

Więcej…
 

Inicjatywy "Study in Poland"

 
Już 12 grudnia: Inauguracja Akademii Internacjonalizacji "Study in Poland"

Szkolenie pod hasłem Internationalization strategy development zainauguruje 12 grudnia Akademię Internacjonalizacji "Study in Poland". Akademia Internacjonalizacji to odpowiedź na potrzeby środowiska akademickiego w zakresie pogłębienia wiedzy na temat kluczowych aspektów umiędzynarodowienia uczelni i profesjonalizacji procesów związanych z tym obszarem. W jej ramach realizowana będzie oferta wysokojakościowych szkoleń prowadzonych przez wybitnych międzynarodowych i krajowych trenerów, ekspertów oraz praktyków.

Więcej…
 

Wieści z Uczelni Study in Poland

 
Politechnika Warszawska rozwija współpracę z Chinami

Delegacja z Politechniki Warszawskiej, na czele z prof. Krzysztofem Lewensteinem, Prorektorem ds. Studiów odwiedziła Chiny. Podczas wizyty odnowiono umowę o współpracy z Bejing University of Technology, podpisano umowę z Tsinghua University oraz firmą WAL.

Więcej…
 
Uniwersytet Warszawski inauguruje działalność koła przyjaciół UW w Nowym Jorku

Absolwenci i przyjaciele Uniwersytetu Warszawskiego zainaugurowali w Nowym Jorku działalność zrzeszającego ich w USA stowarzyszenia. Wraz z przedstawicielami władz uczelni przyznali wspólną nagrodę za wybitne osiągnięcia prof. Piotrowi Chomczyńskiemu.

Więcej…
 
Politechnika Łódzka promuje mobilność wśród studentów i pracowników

„Move to the bright side with Mobility Week!” to hasło zbliżającej się już ósmej edycji wydarzenia pod nazwą „Mobility Week”, które odbędzie się w dniach 11-15 grudnia 2017r.

Więcej…
 
Politechnika Śląska liderem w zakresie doktoratów wdrożeniowych

Aż 64 doktorantów Politechniki Śląskiej rozpoczyna realizację doktoratów wdrożeniowych. Tym samym uczelnia znalazła się na pierwszym miejscu wśród uczelni w Polsce (ex aequo z Politechniką Warszawską) kształcących najwięcej doktorantów wdrożeniowych.

Więcej…
 

Świat Rankingów

 
Prometheus z AGH ponownie wśród stu najszybszych komputerów na świecie

Prometheus, superkomputer z Akademickiego Centrum Komputerowego CYFRONET AGH, po raz kolejny znalazł się w notowaniu 500 najszybszych superkomputerów na świecie, zajmując 77 miejsce.

Więcej…
 
W standardzie "Top-1000" - Polskie uczelnie w rankingach międzynarodowych 2017

Kończący się sezon rankingowy 2017 wyraźnie pokazał, w jakich kierunkach ewoluować będzie świat rankingów w najbliższych latach. Ważne, że te nowe trendy w rozwoju rankingów mogą pomóc polskim uczelniom zwiększyć ich międzynarodową postrzegalność (visibility) - pisze na łamach "Forum Akademickiego" Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Więcej…
 
Już 10 stycznia finał XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018

Rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, prof. dr hab. Stefan Kwiatkowski był 21 listopada gospodarzem posiedzenia Kapituły Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Omówiono stan prac nad edycją rankingu 2018, a także przeanalizowano wstępnie metodologię rankingu 2019.

Więcej…
 

Gratulujemy!

 
Prof. Jolanta Choińska-Mika z UW we władzach UNICA

16 listopada w Uniwersytecie Eötvös Loránd w Budapeszcie odbyło się Walne Zgromadzenie UNICA, akademickiej organizacji zrzeszającej 46 uniwersytetów usytuowanych w 35 europejskich stolicach. Do 5-osobowego Zarządu (Steering Committee) wybrana została prof. dr hab. Jolanta Choińska-Mika, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia Uniwersytetu Warszawskiego. Gratulujemy!

Więcej…