146 Newsletter 2017


PDF Drukuj
temat wydania

W Gliwicach o umiędzynarodowieniu - już 29-30 stycznia 2018!

Znakomici mówcy, ciekawy program, unikalne miejsce - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2018", która odbędzie się 29-30 stycznia 2018 roku w Gliwicach. Organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Politechnikę Śląską i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Konferencji patronuje wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Na konferencję zostali zaproszeni wysocy przedstawiciele MNiSW, dyrektorzy NAWA, FRSE, KPK "Horyzont 2020" i ambasadorowie krajów będących w centrum zainteresowania polskich uczelni - Jonathan Knott, ambasador Wielkiej Brytanii i Margulan Baimukhan, ambasador Kazachstanu. Wśród mówców będą wybitni przedstawiciele świata akademickiego oraz eksperci w zakresie internacjonalizacji. Wśród nich rektorzy i prorektorzy - profesorowie: Jan Szmidt (PW), Arkadiusz Mężyk (PŚl.), Marek Tukiendorf (PO), Jolanta Choińska-Mika (UW), Stanisław Bielecki (PŁ), Ryszard Naskręcki (UAM), Stanisław Kistryn (UJ), Michał Zasada (SGGW), Jarosław Bosy (UPWrocław), Marek Pawełczyk (PŚl.), Adam W. Jelonek (UJ) i Grzegorz Mazurek (ALK).

Więcej…
 
Wystartowała Akademia Internacjonalizacji "Study in Poland" PDF Drukuj

12 grudnia odbyły się w Warszawie inauguracyjne zajęcia w ramach Akademii Internacjonalizacji "Study in Poland". Nową inicjatywę rozpoczęliśmy ze strategicznym rozmachem, analizując temat: Internationalization strategy development - not only to win accreditation.Dr Fiona Hunter, międzynarodowa eksperta w zakresie edukacji, była prezydent European Association of International Education (EAIE) oraz prof. Jacek Witkoś, wcześniej prorektor UAM ds. międzynarodowych, podzielili się swoją wiedzą i dobrymi praktykami z uczestnikami szkolenia wyposażając przedstawicieli polskich uczelni w narzędzie do tworzenia strategii internacjonalizacji, jej udoskonalenia oraz ewaluacji.

Więcej…
 
BIAŁORUŚ: Zapraszamy na targi w Mińsku w dniach 15-17 lutego 2018 PDF Drukuj

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane rekrutacją studentów z Białorusi do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Obrazowanie i Kariera" w Mińsku - w dniach 15-17 lutego 2018.

Więcej…
 
Coraz więcej Chińczyków na polskich uczelniach PDF Drukuj

Porozumienie między Fundacją Edukacji Polsko-Chińskiej i Departamentem Edukacji Rządu Prowincji Shaanxi to jeden z rezultatów wizyty wiceministra nauki Aleksandra Bobko w Chinach. Na polskich uczelniach studiuje coraz więcej Chińczyków; w roku akadem. 2016/2017 było ich 917.

Więcej…
 
Dalczego chińscy studenci za granicą cierpią na depresję? PDF Drukuj

Polskie uczelnie, starając się o zwiększenie liczby studentów z Chin , powinny jednak brać pod uwagę specyficzne problemy z jakimi borykają się chińscy studenci studiujący za granicą.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5