Newsletter Study in Poland

temat wydania

W Gliwicach o umiędzynarodowieniu - już 29-30 stycznia 2018!

Znakomici mówcy, ciekawy program, unikalne miejsce - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2018", która odbędzie się 29-30 stycznia 2018 roku w Gliwicach. Organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Politechnikę Śląską i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Konferencji patronuje wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Na konferencję zostali zaproszeni wysocy przedstawiciele MNiSW, dyrektorzy NAWA, FRSE, KPK "Horyzont 2020" i ambasadorowie krajów będących w centrum zainteresowania polskich uczelni - Jonathan Knott, ambasador Wielkiej Brytanii i Margulan Baimukhan, ambasador Kazachstanu. Wśród mówców będą wybitni przedstawiciele świata akademickiego oraz eksperci w zakresie internacjonalizacji. Wśród nich rektorzy i prorektorzy - profesorowie: Jan Szmidt (PW), Arkadiusz Mężyk (PŚl.), Marek Tukiendorf (PO), Jolanta Choińska-Mika (UW), Stanisław Bielecki (PŁ), Ryszard Naskręcki (UAM), Stanisław Kistryn (UJ), Michał Zasada (SGGW), Jarosław Bosy (UPWrocław), Marek Pawełczyk (PŚl.), Adam W. Jelonek (UJ) i Grzegorz Mazurek (ALK).

Więcej…
 
Wystartowała Akademia Internacjonalizacji "Study in Poland"

12 grudnia odbyły się w Warszawie inauguracyjne zajęcia w ramach Akademii Internacjonalizacji "Study in Poland". Nową inicjatywę rozpoczęliśmy ze strategicznym rozmachem, analizując temat: Internationalization strategy development - not only to win accreditation.Dr Fiona Hunter, międzynarodowa eksperta w zakresie edukacji, była prezydent European Association of International Education (EAIE) oraz prof. Jacek Witkoś, wcześniej prorektor UAM ds. międzynarodowych, podzielili się swoją wiedzą i dobrymi praktykami z uczestnikami szkolenia wyposażając przedstawicieli polskich uczelni w narzędzie do tworzenia strategii internacjonalizacji, jej udoskonalenia oraz ewaluacji.

Więcej…
 

Study in Poland - tam będziemy

 
BIAŁORUŚ: Zapraszamy na targi w Mińsku w dniach 15-17 lutego 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkie uczelnie zainteresowane rekrutacją studentów z Białorusi do udziału w Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "Obrazowanie i Kariera" w Mińsku - w dniach 15-17 lutego 2018.

Więcej…
 

Wokół umiędzynarodowienia

 
Coraz więcej Chińczyków na polskich uczelniach

Porozumienie między Fundacją Edukacji Polsko-Chińskiej i Departamentem Edukacji Rządu Prowincji Shaanxi to jeden z rezultatów wizyty wiceministra nauki Aleksandra Bobko w Chinach. Na polskich uczelniach studiuje coraz więcej Chińczyków; w roku akadem. 2016/2017 było ich 917.

Więcej…
 
Dalczego chińscy studenci za granicą cierpią na depresję?

Polskie uczelnie, starając się o zwiększenie liczby studentów z Chin , powinny jednak brać pod uwagę specyficzne problemy z jakimi borykają się chińscy studenci studiujący za granicą.

Więcej…
 

Internacjonalizacja - Jak to robią inni

 
Uczelnie LERU wnoszą rocznie 100 mld euro do gospodarki europejskiej

Jak wynika z ogłoszonego na początku grudnia raportu przygotowanego przez BiGGAR Economics, niezależną firmę konsultingową z Edynburga, 23 europejskie uczelnie w roku 2016 wzbogaciły europejską gospodarkę o prawie 100 miliardów Euro (po odliczeniu kosztów uzyskania) i przyczyniły się do powstania 1,3 miliona miejsc pracy.

Więcej…
 

Wieści z Uczelni Study in Poland

 
Otwarcie Centrum Amerykańskiego na Politechnice Warszawskiej

Okazją do podpisania umowy o powstaniu Centrum Amerykańskiego w budynku Pałacyku Rektorskiego na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej były obchody setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA. 6 grudnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbyły się centralne obchody wydarzenia: "100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość".

Więcej…
 
Paul W. Jones, ambasador USA w Polsce był gościem Akademii Leona Koźmińskiego

W dn. 7 grudnia br. ambasador Paul Jones odwiedził Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Występując przed audytorium złożonym ze studentów z różnych krajów, wygłosił odczyt pt. „Obchody setnej rocznicy relacji polsko-amerykańskich” oraz odpowiadał na pytania studentów.

Więcej…
 

Świat Rankingów

 
XX Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018 - wielki finał już 10 stycznia

Jubileuszowa edycja Rankingu jest znakomitą okazją do analiz i podsumowań 20-lecia badań jakościowych szkół średnich - rankingów zapoczątkowanych i konsekwentnie przeprowadzanych przez Perspektywy. Poznamy tym razem nie tylko szkoły przygotowujące wymarzonych kandydatów na studia w roku akademickim 2018/19, ale także placówki mające największe sukcesy w przygotowaniu do sukcesów "przedmiotowych" olimpijczyków.

Więcej…
 

Sztuka marketingu

 
Europejska nagroda dla "Perspektyw" za program "IT for SHE"

7 grudnia w Brukseli Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego wręczyła nagrody European Digital Skills Award 2017. Program "IT for SHE" zwyciężył w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. O nagrodę ubiegało się 247 projektów z 27 krajów UE.

Więcej…
 
Genius Universitatis 2018 – VII edycja

Serdecznie zapraszamy uczelnie i wydziały do konkursu na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej - Genius Universitatis 2018. Konkurs ma charakter otwarty - jest adresowany do wszystkich polskich uczelni, a udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej…
 
Już w lutym 2018 Międzynarodowy Salon Edukacyjny

XXIX edycja Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY w Pałacu Kultury i Nauki już za nieco ponad dwa miesiące! Wśród 50 Wystawców są najlepsze uczelnie z całej Polski, szkoły zagraniczne, ambasady, instytuty kultury i języka, szkoły językowe, biura work&travel.

Więcej…
 

Gratulujemy!

 
Prof. Andrzej Koźmiński otrzymał doktorat honoris causa ESCP Europe

Uroczystość odbyła się 8 grudnia 2017 r. w Palais des Congrès, w obecności ambasadora Polski we Francji, prof. Tomasza Młynarskiego, licznie przybyłych gości i tysiąca tegorocznych absolwentów ESCP Europe, którzy w tym dniu otrzymali dyplomy.

Więcej…
 
Prof. Sławomir Wiak doktorem honoris causa Nowogrodzkiego Uniwersytetu Państwowego

W dniach 30 listopada – 1 grudnia odbyło się w Moskwie seminarium IREG Engineering Ranking Group poświęcone wypracowaniu nowych wskaźników, które pozwolą na bardziej obiektywne porównywanie uczelni technicznych i programów studiów inżynierskich w krajowych i międzynarodowych rankingach „by subject”. Gospodarzem seminarium, zorganizowanego przez IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, był Narodowy Badawczy Uniwersytet Jądrowy MEPhI w Moskwie.

Więcej…
 
Prof. Marek Tukiendorf honorowym profesorem Beijing University of Technology

Prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, otrzymał prestiżowy tytuł honorowego profesora Politechniki Pekińskiej. Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się 14 grudnia w Pekinie. Podczas laudacji podkreślono rolę, jaką odgrywa prof. Tukiendorf w budowaniu relacji polsko-chińskich: „Właśnie dzięki takim ludziom oba kraje są sobie coraz bliższe”.

Więcej…