146 Newsletter 2017


Uczelnie LERU wnoszą rocznie 100 mld euro do gospodarki europejskiej PDF Drukuj

Jak wynika z ogłoszonego na początku grudnia raportu przygotowanego przez BiGGAR Economics, niezależną firmę konsultingową z Edynburga, 23 europejskie uczelnie w roku 2016 wzbogaciły europejską gospodarkę o prawie 100 miliardów Euro (po odliczeniu kosztów uzyskania) i przyczyniły się do powstania 1,3 miliona miejsc pracy.

Więcej…
 
Otwarcie Centrum Amerykańskiego na Politechnice Warszawskiej PDF Drukuj

Okazją do podpisania umowy o powstaniu Centrum Amerykańskiego w budynku Pałacyku Rektorskiego na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej były obchody setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA. 6 grudnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbyły się centralne obchody wydarzenia: "100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość".

Więcej…
 
Paul W. Jones, ambasador USA w Polsce był gościem Akademii Leona Koźmińskiego PDF Drukuj

W dn. 7 grudnia br. ambasador Paul Jones odwiedził Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Występując przed audytorium złożonym ze studentów z różnych krajów, wygłosił odczyt pt. „Obchody setnej rocznicy relacji polsko-amerykańskich” oraz odpowiadał na pytania studentów.

Więcej…
 
XX Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018 - wielki finał już 10 stycznia PDF Drukuj

Jubileuszowa edycja Rankingu jest znakomitą okazją do analiz i podsumowań 20-lecia badań jakościowych szkół średnich - rankingów zapoczątkowanych i konsekwentnie przeprowadzanych przez Perspektywy. Poznamy tym razem nie tylko szkoły przygotowujące wymarzonych kandydatów na studia w roku akademickim 2018/19, ale także placówki mające największe sukcesy w przygotowaniu do sukcesów "przedmiotowych" olimpijczyków.

Więcej…
 
Europejska nagroda dla "Perspektyw" za program "IT for SHE" PDF Drukuj

7 grudnia w Brukseli Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego wręczyła nagrody European Digital Skills Award 2017. Program "IT for SHE" zwyciężył w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. O nagrodę ubiegało się 247 projektów z 27 krajów UE.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5