Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 01/2009
Newsletter 01(29)2009
20 stycznia 2009


Zapraszamy na konferencję ACA! PDF Drukuj

Zawiadamiamy, że rejestracja na konferencję Academic Cooperation Association w 2009 r., organizowaną we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy” i Uniwersytetem Warszawskim już się rozpoczęła! Coroczne konferencje ACA to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie środowiska zajmującego się internacjonalizacją szkolnictwa wyższego. W tym roku konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniach 13-15 maja 2009 na Uniwersytecie Warszawskim a jej tematem przewodnim będzie „Innowacyjność poprzez umiędzynarodowienie” (Innovation Through Internationalisation).

Więcej…
 
Campus France: internacjonalizacja w dobie kryzysu PDF Drukuj
W grudniu w Paryżu, jak co roku, spotkali się przy okrągłym stole przedstawiciele francuskich uczelni oraz przedstawiciele biur CampusFrance z całego świata. Wnioski płynące z tego spotkania oraz podane niżej dane odnoszą się wprawdzie głównie do Francji, ale refleksje narzucające się po ich lekturze wydają się być uniwersalne.
Więcej…
 
Witamy nowe uczelnie! PDF Drukuj

Z ogromną radością zawiadamiamy, że dwie kolejne znakomite uczelnie przystąpiły do programu Study in Poland: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Politechnika Śląska. Cieszymy się i gratulujemy dobrej decyzji!

Więcej…
 
Światowy wymiar rankingów – konferencja IREG w Astanie PDF Drukuj
 
 Otwarta została rejestracja na czwartą międzynarodową konferencję w sprawie rankingów uniwersytetów. 4th Conference of the International Ranking Expert Group (IREG-4) odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2009 r. w stolicy Kazachstanu Astanie.
Rankingi uczelni w ślad za procesem internacjonalizacji, który objął już rynek szkolnictwa wyższego, stały się zjawiskiem globalnym. Tymczasem istniejące międzynarodowe, a także krajowe rankingi wywołują wiele kontrowersji i to nie tylko w środowisku akademickim. Rankingi decydują często o wyborze uczelni przez studentów, a także pozostają nie bez wpływu na decyzje polityczne i alokację publicznych środków finansowych dla poszczególnych uniwersytetów.
 
Więcej…
 
EXPO 2010 w Szanghaju: współpraca PAIiIZ-Perspektywy PDF Drukuj

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), która pomaga zagranicznym inwestorom wejść na polski rynek i w najlepszy sposób wykorzystać istniejące na nim możliwości oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, zajmująca się - w ramach programu „Study in Poland” - promocją polskich uczelni za granicą postanowiły wzajemnie wspierać swoje działania w kraju i za granicą. Pod koniec 2008 r. obie organizacje podpisały porozumienie, którego głównym przedmiotem jest współpraca w zakresie kreowania i wzmacniania pozytywnego wizerunku Polski w świecie, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu edukacyjnego.

Więcej…
 
Study in Lithuania. Discover, Develop, Enjoy PDF Drukuj
Litwa postanowiła dołączyć do liczących się graczy na światowym rynku edukacyjnym. Rozpoczęła już kampanię, która ma na celu wypromowanie logo litewskiego szkolnictwa wyższego. Litewskie uczelnie nie są osamotnione w kwestii promocji zagranicznej - działają przy silnym wsparciu instytucji rządowych, a jak wiadomo za pomocą litów (sprawa ma się tak samo w przypadku złotego i euro) znacznie łatwiej niż za pomocą samych, najlepszych nawet chęci, przyciągnąć studentów zagranicznych.
Więcej…