Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 05/2009

24 marca 2009 r.


Nagroda doskonałości dla prof. Adamczaka PDF Drukuj
Prof. dr hab. inż.  Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej, specjalista w zakresie precyzyjnych pomiarów otrzymał tegoroczną "nagrodę doskonałości", ustanowioną dla najlepszej sieci uczelni. Przyznaje ją Komitet ministrów Środkowoeuropejskiego Programu Wymiany Studiów Akademickich CEEPUS. Prof. Adamczak był koordynatorem międzynarodowego projektu Geometryczna specyfikacja wyrobów - nowe tendencje w projektowaniu i realizacji procesów technologicznych.
Więcej…
 
Konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2009" PDF Drukuj

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rektorów oraz prorektorów odpowiadających za sprawy międzynarodowe i promocję, a także dyrektorów biur współpracy międzynarodowej i biur promocji oraz wszystkich zainteresowanych skuteczną internacjonalizacją polskiego szkolnictwa wyższego do udziału w konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2009 która odbędzie się w ramach Szkoły Wiosennej "Study in Poland".

Więcej…
 
Rektor zarabia tyle co premier PDF Drukuj
Rektorzy brytyjskich uniwersytetów zarabiają średnio 194 000 funtów rocznie, czyli prawie tyle samo ile wynoszą zarobki premiera Wielkiej Brytanii – informacja ta została ujawniona 19 marca, w obliczu narastających protestów studentów brytyjskich, którzy nie chcą płacić wyższego czesnego.
Więcej…
 
Internacjonalizacja oczkiem w głowie ministerstw edukacji PDF Drukuj
Przyciągnięcie najlepszych studentów ze świata, promocja uczelni na globalnym rynku edukacyjnym oraz wspieranie mobilności studenckiej i kadry naukowej przestają być rozpatrywane w interesie tylko i wyłącznie uczelni – stają się jednym z centralnych kierunków polityki edukacyjnej poszczególnych krajów. Na całym świecie powstają nowe, suto dotowane przez państwo agencje, które za zadanie mają wypromowanie  swojego kraju jako miejsca, gdzie warto studiować. Ta ostatnia uwaga nie dotyczy - niestety - Polski!
Więcej…
 
"Study in Poland" jedzie pociągiem ESNtrain PDF Drukuj
Pociąg ESN to ogólnoeuropejski projekt, służący wspieraniu mobilności studenckiej. Będzie przemierzał Europę przez 25 dni – od 28 marca do 21 kwietnia 2009. W tym czasie odwiedzi 18 krajów, przejeżdżając łącznie 12 000 km. W dniach 6-10 kwietnia 2009 pociąg będzie przejeżdżał przez Polskę. „Perspektywy” są jednym z patronów medialnych wydarzenia. W punktach informacyjnych na trasie przejazdu pociągu studenci z całej Europy będą mogli zapoznać się z warunkami studiowania w Polsce, dzięki publikacjom „Study in Poland”.
Więcej…