Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 06/2009
 7 kwietnia 2009 r.


Zapraszamy do Astany! PDF Drukuj

Przypominamy, że rozpoczęła się już  rejestracja na czwartą międzynarodową konferencję poświęconą rankingom uniwersyteckim. 4th Conference of the International Ranking Expert Group (IREG-4) odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2009 r. w stolicy Kazachstanu, Astanie. Poprzednie spotkania IREG-u miały miejsce w Waszyngtonie, Berlinie (gdzie przyjęto Berlin Principles on Rankings) i Szanghaju.  Konferencja jest organizowana przez IREG (nternational Observatory on Academic Ranking and Excellence,) Ministerstwo Edukacji i Nauki Republiki Kazachstanu, Independent Kazakhstan Quality Assurance Agency in Education (IQAA.KZ) we współpracy z UNESCO-CEPES.

Więcej…
 
Wystartował serwis "Study in Warsaw" po rosyjsku PDF Drukuj
 
Program "Study in Warsaw" prowadzony wspólnie przez Konferencję Rektorów Uczelni Warszawskich (KRUW), Prezydenta m. st. Warszawy i Fundację Edukacyjną Perspektywy z impetem wyrusza na wschód! Z ogromną przyjemnością informujemy, że wystartował nowoczesny portal "Study in Warsaw" w języku rosyjskim. Jest to bliźniacza wersja portalu "Study in Warsaw" w języku angielskim (przekierowanie ze strony angielskiej na rosyjską i odwrotnie).
Więcej…
 
Konferencja ACA w Warszawie, 13-15 maja 2009 PDF Drukuj

O ile Szkoła Wiosenna "Study in Poland" Studenci Zagraniczni w Polsce 2009 poświęcona będzie sprawom krajowym, to solidny pakiet wiedzy na temat europejskiego i światowego wymiaru internacjonalizacji będzie można zdobyć w Warszawie w dniach 13-15 maja 2009 r. Właśnie wtedy na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja Innowacyjność przez umiędzynarodowienie (Innovation through Internationalisation).

Więcej…
 
Kierunek Kazachstan – w nowym stylu PDF Drukuj
 
Prezentacje Polskich Uczelni KAZACHSTAN 2009, które odbywają się właśnie w dwóch miastach Almaty i Astanie, to pierwsza tak duża misja edukacyjna polskich uczelni.  Zapoczątkowała ona nowy sposób prowadzenia programu Study in Poland: przygotowano specjalną stronę rekrutacyjną (www.studyinpoland.pl/kazakhstan/) w języku rosyjskim, skierowaną do kazachskich studentów, uruchomiono stronę "Study in Warsaw" w języku rosyjskim  www.ru.studyinwarsaw.pl/, a w Almaty wydrukowano w kilkutysięcznym nakładzie informatory w języku rosyjskim: "Study in Poland" oraz "Study in Warsaw" przygotowane specjalnie z myślą o studentach z Kazachstanu.
Więcej…
 
Konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2009" na AGH PDF Drukuj

Jak skutecznie promować polskie uczelnie na świecie? Jakie znaczenie ma internacjonalizacja w światowych i narodowych rankingach uczelni? W jaki sposób przygotować atrakcyjną ofertę studiów anglojęzycznych? Jak to robią inni? Jak docierać do studentów zagranicznych przez Internet? Gdzie ich rekrutować? I w końcu – skąd brać na to pieniądze?
Na te i wiele innych pytań znaleźć będzie można odpowiedź podczas kolejnej konferencji Studenci Zagraniczni w Polsce 2009 z cyklu Szkoła Wiosenna "Study in Poland" . Gościem specjalnym konferencji będzie prof. André Siganos, Dyrektor Generalny CampusFrance.

Więcej…