Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 07/2009
 20 maja 2009 r. 


Nadchodzi rewolucja studenckiej mobilności PDF Drukuj
Na zakończenie europejskiej konferencji ministrów odpowiedzialnych za szkolnictwo wyższe, która odbywała się w Leuven w dniach 28-29 kwietnia 2009 r. ministrowie ocenili dotychczasowy postęp w zakresie realizacji Procesu Bolońskiego oraz przyjęli rekomendacje co do rozwoju Europejskiego Obszaru Wyższej Edukacyjnego do roku 2020. Ministrowie uznali m in., że mobilność ma stać się czołowym standardem Europejskiego Obszaru Wyższej Edukacyjnego. Wzywamy każdy z krajów do zwiększenia mobilności, zapewnienia wysokiej jakości oraz różnorodności jej rodzajów i zasięgu. W roku 2020 co najmniej 20% kończących studia na terenie Europejskiego Obszaru Wyższej Edukacji powinna mieć za sobą studia lub praktykę za granicą.
Więcej…
 
Szkoła Wiosenna Study in Poland PDF Drukuj
Konferencja Study in Poland Studenci Zagraniczni 2009 organizowana przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach Szkoły Wiosennej zgromadziła ponad 100 uczestników z całej Polski. Debaty w tym zacnym gronie zdecydowanie wybiegały w przyszłość – o tym, że uczelnie należy internacjonalizować, nie trzeba było nikogo przekonywać, wiedzą, w jaki sposób robić to najlepiej, dzielili się eksperci.
Więcej…
 
Kazachstan – warto tam być! PDF Drukuj
 
Kazachstan to dziwny, ale interesujący kraj, niebogaty, ale też niebiedny. Studenci znają język kazachski i rosyjski, ale od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczą się też angielskiego. A poza tym garną się do nauki i chcą studiować za granicą, dlatego też w Kazachstanie naprawdę warto się promować. Wiedzieli o tym przedstawiciele polskiej delegacji, którzy w dniach 5-8 kwietnia przebywali w Kazachstanie w ramach pierwszej zakrojonej na tak szeroką skalę misji edukacyjnej.
Więcej…
 
Warszawa w centrum internacjonalizacji – ACA 2009 PDF Drukuj
Wybitni prelegenci, międzynarodowa atmosfera, innowacyjne tematy z zakresu internacjonalizacji – pod tymi hasłami przebiegała doroczna konferencja ACA, która tym razem odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 13-15 maja. Ponad 150 uczestników z 26 krajów świata przyjechało właśnie do Warszawy, aby zaczerpnąć solidnego łyku wiedzy na temat najnowszych trendów w internacjonalizacji. Cieszymy się, że między innymi dzięki szeroko zakrojonym działaniom Fundacji Edukacyjnej Perspektywy (od dwóch lat członka ACA), Polska zaczyna być postrzegana jako kraj, gdzie dyskusje na temat internacjonalizacji edukacji trafiają na podatny grunt.
Więcej…
 
Studenci z Ukrainy chcą się uczyć polskiego PDF Drukuj
W dniach 1-8 maja w Pułtusku odbył się kurs języka polskiego dla studentów z Ukrainy, zorganizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Kurs został przeprowadzony na Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora  (AH) dzięki życzliwości i pomocy rektora AH, prof. dr hab. Adama Koseskiego.
Więcej…
 
Polskie uczelnie promowały się w Kijowie PDF Drukuj
W dniach 3-5 kwietnia w Kijowie odbyły się międzynarodowe targi edukacyjne „Education abroad” i „Education and Career” organizowane przez ukraińskie Ministerstwo Nauki i Edukacji we współpracy ze stowarzyszeniem „Znannya”. Polskie uczelnie były promowane przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” w ramach programu „Study in Poland”, organizację „Teraz Wrocław” oraz Akademię Leona Koźminskiego. Polskie stoiska zdecydowanie wyróżniały się na tle pozostałych – jako jedyne opatrzone były biało-czerwonymi, widocznymi z daleka szyldami.
Więcej…