Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 08/2009
studyinpoland.pl
29 czerwca 2009 r.


NAFSA 2009 - Co nowego w światowej edukacji? PDF Drukuj

W dniach 23-29 maja br., w Los Angeles odbyła się konferencja NAFSA: Association of International Educators. Aktywny udział wzięli w niej przedstawiciele programu „Study in Poland”. Konferencja była znakomitą okazją do promocji narodowego brandu wśród najważniejszych instytucji angażujących się w umiędzynaradawianie edukacji i zaktualizowania wiedzy o wszystkim, co nowe w światowym szkolnictwie wyższym.

Więcej…
 
Uniwersytety 20 lat po upadku komunizmu PDF Drukuj

W Bańskiej Bystrzycy 4-5 czerwca odbyła się międzynarodowa konferencja Universities in Central Europe. 20 Years after the fall of the Berlin Wall, w której uczestniczyli przedstawiciele Litwy, Łotwy, Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii a także Francji i Belgii. Polskę reprezentowali przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Kazimierz Wielkiego, Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach, PWSZ im. J.A. Komeńskiego w Lesznie oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Program konferencji ogniskował się wokół kwestii transformacji systemu szkolnictwa wyższego po 1989 roku, zaawansowania „procesu bolońskiego” oraz wyzwań stojących przed środowiskiem akademickim.

Więcej…
 
W amerykańskim czasopiśmie o polskiej internacjonalizacji PDF Drukuj

W amerykańskim czasopiśmie o polskiej internacjonalizacjiUkazujące się w Bostonie czasopismo International Higher Education w swoim wiosennym numerze zamieściło artykuł Bianki Siwińskiej, redaktor naczelnej miesięcznika Perspektywy o problemach internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w Polsce.

The Problems of Internationalization in Poland
Bianka Siwinska is an editor in chief of the monthly Perspektywy. Address: Perspektywy Education Foundation, Nowogrodzka 31, 00-511 Warsaw, Poland. E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej…
 
Promocja polskich uczelni w Chinach - zaproszenie PDF Drukuj

Pod hasłem Study in Poland będzie promowana w Chinach oferta polskich szkół wyższych. Z tej okazji zapraszamy uczelnie do udziału w China Education EXPO, międzynarodowych targach edukacyjnych, które odbędą się w Pekinie 17-18 października 2009 r. Wyjazd organizowany jest pod egidą udziału Polski w Światowej Wystawie EXPO 2010.

Fundacja Perspektywy oraz Biuro Komisarza Generalnego Polskiej Sekcji EXPO 2010 zapraszają do udziału w targach uczelnie, które posiadają ofertę studiów w jęz. angielskim. Udział w projekcie, tj. korzystanie ze stoiska, jak i uczestnictwo w konferencjach,  jest bezpłatny. Zapraszamy w szczególności te uczelnie, które posiadają umowy o współpracy z uczelniami chińskimi. Uprzejmie prosimy o zgłoszenie zainteresowania udziałem w targach China Education Expo w Pekinie do 15 lipca 2009 r. Informacje prosimy przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
Amerykański doktorat honoris causa dla rektora UJ PDF Drukuj
16 maja 2009 r. prof. Karol Musioł, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał godność doktora honoris causa Waszyngtońskiego Uniwersytetu Katolickiego. Podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego dyplom wręczył rektorowi Prezydent the Catholic University of Americaks. David M. O'Connell.
Uniwersytet Jagielloński od wielu lat współpracuje z the Catholic University of America. Dzięki tej współpracy funkcjonuje m. in. JU-CUA American Law Program uruchomiony w ramach Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ, a także organizowana jest co roku szkoła letnia International Business and Trade Summer Law Program.

        
 
Informator dla cudzoziemców PDF Drukuj

Z inicjatywy Okręgowej Izby Radców Prawnych, pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy opublikowano Informator dla cudzoziemców dotyczący podejmowania nauki i studiów w Polsce opracowany przez pracowników Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Informator ten, po przetłumaczeniu na język angielski i rosyjski zostanie opublikowany na stronie www.studyinpoland.pl Publikacja zawiera informacje dotyczące formalności, jakie musi dopełnić cudzoziemiec przed wyjazdem do Polski, warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP oraz możliwości pracy w kraju, uwzględniając sytuację, kiedy cudzoziemiec jest obywatelem kraju trzeciego, jak i sytuację, kiedy jest obywatelem Unii Europejskiej bądź członkiem jego rodziny.

Więcej…