Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 12/2009


30 września 2009 r.Ponad 210 tys. gości na Salonie Maturzystów 2009 PDF Drukuj

Ponad 210 tys. maturzystów z całego kraju, a także kilka tysięcy nauczycieli i dyrektorów szkół odwiedziło Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2009, który odbył się w dniach 7-29 września w 18 największych ośrodkach akademickich. Salon został zorganizowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” przy współudziale Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz regionalnych konferencji rektorów. Na Salonie obecny był również plakat „Study in Poland”. Maturzystów przekonywaliśmy hasłem: „Nie musicie wyjeżdżać z kraju, aby studiować po angielsku – STUDY IN POLAND!”

Więcej…
 
Szkoły letnie coraz popularniejsze PDF Drukuj
Wśród studentów zagranicznych zainteresowanych studiami w Polsce coraz większą popularnością cieszą się letnie szkoły języka polskiego organizowane m.in. przez najwyżej notowane w rankingu Perspektyw uczelnie publiczne. Udział w specjalnych kursach wiąże się jednak nie tylko z nauką nowych słów, czy poznawaniem gramatyki. Uczestnicy zaznajamiają się z polską historią i kulturą oraz mają szansę poznać ludzi z całego świata. Organizatorzy letnich kursów wiedzą doskonale, że od tego, czy student wyjedzie z kursu zadowolony zależy, czy zdecyduje się na podjęcie studiów na danej uczelni. Jest więc o co walczyć!
Więcej…
 
Nagradzamy młodych naukowców PDF Drukuj

Tradycyjnie Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Elsevier B.V. - międzynarodowe wydawnictwo naukowe z siedzibą w Holandii organizują konkurs SCOPUS-Perspektywy Award, w którym nagradzamy młodych, wybitnych badaczy. Nagrody w wysokości 10 tyś PLN zostaną przyznane trzem naukowcom spośród 10 mianowanych reprezentantów następujących dyscyplin: Medycyna; Technologia; Biochemia, genetyka i biologia molekularna; Fizyka i astronomia; Chemia; Inżynieria materiałowa; Rolnictwo i biologia; Nauki społeczne; Nauka o środowisku; Informatyka. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez kapitułę konkursu złożoną z wybitnych przedstawicieli polskiej nauki pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Tomasza Boreckiego.

Więcej…
 
Kolejne uczelnie przystąpiły do "Study in Poland" PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że kolejne znakomite polskie uczelnie zgłosiły swój akces do uczestnictwa w programie "Study in Poland". Są to uczelnie ze Śląska: Uniwersytet Śląski w KatowicachAkademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach Decyzję o przystąpieniu do programu podjęła również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Jarosławiu. Witamy w gronie "Study in Poland", które skupia już ponad 40 uczelni aktywnie rozwijających swoje działania w wymiarze międzynarodowym!

Więcej…
 
Prezentacje Polskich Uczelni KIJÓW – CHARKÓW 2009 PDF Drukuj

Jak informowaliśmy Państwa w poprzednich wydaniach Newslettera, Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” zaprasza zainteresowane uczelnie do udziału w Prezentacjach Polskich Uczelni KIJÓW – CHARKÓW 2009, które odbędą się w ramach targów „Education abroad” i ”Education and career” w dniach 12-14 listopada br. w Kijowie oraz 16 listopada br. w Charkowie. Promocja uczelni polskich na Ukrainie jest jednym z priorytetów programu Study in Poland a studenci z Ukrainy stanowią obecnie największą grupę wśród studentów zagranicznych w Polsce.

Więcej…
 
Ajajaj! – Tutaj się bywa PDF Drukuj
„Ajajaj” – tak pieszczotliwie konferencję organizowaną przez European Association of International Education (EAIE) zwą jej, co bardziej wtajemniczeni uczestnicy. I to nie tylko ci z Polski, ale też z wszystkich innych krajów – z Europy i ze świata, co jest swego rodzaju fenomenem lingwistycznym – nowym internacjonalizmem. Bo też Ajajaj z ideą międzynarodowości ma wspólnego bardzo dużo. Jest to największe w Europie, doroczne spotkanie wszystkich zainteresowanych internacjonalizacją szkolnictwa wyższego – głównie kadry administracyjnej wyższego stopnia, kierowników biur współpracy międzynarodowej, promocji, czy programów europejskich. W 21 konferencji EAIE w Madrycie (16-19 września 2009 r.) uczestniczyło ponad 3600 osób z 80 krajów!
Więcej…