Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 04/2007Agencja EduFrance przekształciła się w CampusFrance PDF Drukuj
Francuzi łączą wysiłki, aby móc lepiej sprostać wyzwaniom globalizacyjnym w szkolnictwie wyższym. Jak poinformowano podczas konferencji prasowej w dniu 7 marca br., poprzez włączenie do dotychczasowej struktury EduFrance dwóch innych organizacji: CROUS i EGIDE, które zarządzały stypendiami rządowymi i międzynarodową współpracą uczelni, utworzona została organizacja o charakterze non-profit pod nazwą CampusFrance. Ma ona pełnić rolę narodowej agencji odpowiedzialnej za promocję francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą oraz międzynarodowej współpracy międzyuczelnianej i naukowej, a także dbać o jakość obsługi obcokrajowców studiujących we Francji. Członkami CampusFrance jest ponad 180 francuskich uniwersytetów i innych placówek szkolnictwa wyższego i oświaty zainteresowanych aktywną obecnością na arenie międzynarodowej. Działania CampusFrance wspierają trzy ministerstwa: Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Andre Siganos, który w listopadzie 2006 r. powołany został na dyrektora generalnego EduFrance, jest obecnie dyrektorem generalnym CampusFrance. Więcej informacji na stronie: www.campusfrance.fr

Materiały z konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce - Łódź 2007"
W związku z nadchodzącymi zapytaniami o materiały prezentowane podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2007", która odbyła się w lutym br. w Łodzi, uprzejmie informujemy, że znajdują się one na stronie konferencyjnej:
www.perspektywy.pl/studyinpoland/lodz2007 Przyjemnej lektury!
 
Rośnie liczba zagranicznych studentów w Wielkiej Brytanii PDF Drukuj
Według ostatnich danych brytyjskiej Agencji Statystycznej Szkolnictwa Wyższego (Higher Education Statistics Agency) liczba zagranicznych studentów w Wielkiej Brytanii wzrosła w roku akademickim 2005/06 z 318 400 osób do 330 080, to jest o 3,7%. Największe wzrosty liczby studentów przyjeżdżających dotyczą Nigerii (17,9%) i Indii (15,1%). Nieco zmniejszyła się natomiast liczba studentów z Chin, ale i tak stanowią oni największą grupę studentów zagranicznych z jednego kraju studiujących na brytyjskich uczelniach (ponad 50 tysięcy).
Więcej…
 
Trwa konkurs na promotorów "Study in Poland" za granicą PDF Drukuj
Przypominamy, że 5 kwietnia mija termin zgłoszeń w otwartym konkursie dla osób, które chciałyby w 2007 i 2008 roku wyjechać jako obsługa polskich stoisk narodowych, organizowanych w ramach projektu? Study in Poland? na targach EHEF (European Higher Education Fairs) w Kuala Lumpur, Pekinie, Hanoi, Manili i Dżakarcie, a także podczas promocji polskich uczelni w Meksyku, Moskwie, Kairze, Bangkoku i New Delhi. Konkurs adresowany jest do pracowników biur promocji i współpracy międzynarodowej uczelni akademickich i zawodowych zrzeszonych w KRASP i KRZaSP. Koszty wyjazdu i pobytu tych osób za granicą pokryją "Perspektywy".
Więcej…
 
Rozpoczęła się rejestracja na targi EHEF w Malezji i Chinach PDF Drukuj
Wszystkie polskie uczelnie zainteresowane rozszerzaniem swojej aktywności w krajach Azji mogą już rejestrować się na dwa najbliższe przedsięwzięcia w ramach European Higher Education Fairs (EHEF), które odbędą się we wrześniu w stolicy Malezji (Kuala Lumpur, 7-9 września br.) i w październiku w stolicy Chin (Pekin, 19-21 października br.). "Perspektywy" przygotowują zorganizowany udział polskich uczelni w tych przedsięwzięciach.
Więcej…