Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 05/2007Chińskie uczelnie zaprezentują się w Warszawie PDF Drukuj
W dniach 12 i 13 czerwca br. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zaprezentuje się 15 znanych uniwersytetów, politechnik i uczelni artystycznych z Pekinu, Szanghaju i innych miast Chin.
Dla polskich studentów i maturzystów będzie to unikalna okazja do zasięgnięcia szczegółowych informacji o tym, co można i warto studiować w Chinach i na jakich warunkach, bezpośrednio od pracowników prezentujących się uczelni. Można też będzie dowiedzieć się o stypendiach dostępnych dla zainteresowanych studiami w Chinach.
Więcej…
 
Amerykanie wyślą 1.000.000 studentów za granicę PDF Drukuj
Amerykanie zamierzają pięciokrotnie zwiększyć (do roku 2017) liczbę studentów, którzy każdego roku studiować będą za granicą. Widzą w tym sposób na poprawę konkurencyjności amerykańskiej gospodarki a zarazem zwiększenia bezpieczeństwa narodowego. Na podstawie raportu specjalnej komisji Kongresu przygotowany został projekt ustawy, która pozwoli każdego roku wyjeżdżać na studia w różnych krajach i rejonach świata coraz większej ilości studentów tak, aby za dziesięć lat osiągnąć milion.
Więcej…
 
Francuzi studiują po angielsku PDF Drukuj
Wydawać by się mogło, że francuskie uczelnie to bastiony francuskiego języka tymczasem coraz więcej z nich oferuje studia w jęz. angielskim. Dzieje się tak zwłaszcza w uczelniach, które kształcą przyszłych menedżerów, finansistów i biznesmenów - łącznie z legendarną Ecole Normale Supérieure - bynajmniej nie z miłości, lecz z konieczności. Z jednej strony angielski stał się niekwestionowanym językiem globalnej gospodarki, z drugiej strony francuskim uczelniom coraz bardziej zależy na pozyskiwaniu zagranicznych studentów, a ci chcą studiować po angielsku.
Więcej…
 
Zaproszenie do Chin i Malezji PDF Drukuj
Przypominamy, że tylko do 15 maja trwa rejestracja na targi EHEF w Malezji i Chinach. Wszystkie polskie uczelnie zainteresowane rozszerzaniem swojej aktywności w krajach Azji mogą zarejestrować się na dwa najbliższe przedsięwzięcia w ramach European Higher Education Fairs (EHEF), które odbędą się we wrześniu w stolicy Malezji (Kuala Lumpur, 7-9 września br.) i w październiku w stolicy Chin (Pekin, 19-21 października br.). "Perspektywy" przygotowują zorganizowany udział polskich uczelni w tych imprezach.
Więcej…