Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 08/2007Targi edukacyjne EHEF w Manili 22-24 luty 2008 PDF Drukuj

"Perspektywy" jako Narodowy Koordynator programu EHEF w Polsce informują, że ogłoszony już został termin i miejsce kolejnych europejskich targów edukacyjnych w Azji. Odbędą się one w stolicy Filipin Manili w dniach 23 i 24 lutego. Targi poprzedzi Asia Link Symposium, które odbędzie się 23 lutego. Dzięki dofinansowaniu ze strony Unii Europejskiej indywidualne stoisko uczelniane na Targach kosztuje tylko Euro 650; udział w Sympozjum jest bezpłatny. Stoiska można zamawiać w nieprzekraczalnym terminie do 2 listopada. Uzyskać wszelkie niezbędna informacje, zamówić stoisko i zgłosić swoje uczestnictwo w Asia Link Symposium można na stronie www.ehef-manila.org "Perspektywy" tradycyjnie promować będą polskie szkolnictwo wyższe na wspólnym narodowym stoisku "Perspektywy-Study in Poland". Zachęcamy polskie uczelnie do zainteresowania się obiecującym rynkiem edukacyjnym, jakim stają się Filipiny. W najbliższym czasie podamy szczegółową informację na temat możliwości wspólnego wyjazdu na Targi EHEF do Manili.

 
Polska musi przyspieszyć reformę szkolnictwa wyższego - stwierdza raport OECD PDF Drukuj
Organizacja rozwiniętych gospodarczo państw OECD ogłosiła wyniki badań nad stanem szkolnictwa wyższego w 24 krajach świata. Polska była jednym z tych krajów. Oceny dokonano na podstawie materiałów i dokumentów dostarczonych przez władze, a więc ministerstwa odpowiedzialne za szkolnictwo wyższe oraz bezpośrednich obserwacji poczynionych przez specjalne komisje. Taka komisja przebywała w Polsce w maju 2006 r. Przygotowany raport stwierdza, że Polska posiada nowoczesny system szkolnictwa wyższego ale jednocześnie zwraca uwagę na kilka istotnych braków, których nie da się usunąć bez reformy całego systemu. Zachęcamy do zapoznania się z raportem i przygotowaną przy jego okazji dokumentacją. Są one dostępne na stronach www.oecd.org oraz www.oecd.org/edu/tertiary/review
 
"Study in Poland" w Malezji PDF Drukuj
W ramach programu "Study in Poland" przedstawiciele pięciu polskich uczelni oraz przedstawiciel KRZaSP wzięli udział w europejskich targach edukacyjnych EHEF (European Higher Education Fairs), które od 7 do 9 września odbywały się w Kuala Lumpur.
W przededniu targów EHEF polska delegacja uczestniczyła aktywnie w całodniowym sympozjum Asia Link, podczas którego przedstawiono informację o systemie edukacyjnym w Malezji oraz możliwościom rozwinięcia współpracy z uczelniami w innych krajach. Sympozjum było tak zorganizowane by ułatwić nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami uczelni malezyjskich oraz bezpośrednio pomiędzy przedstawicielami uczelni europejskich uczestniczącymi w targach EHEF.
Więcej…
 
Uwaga uczelnie zainteresowane studentami z USA - zostało tylko kilka dni na wypełnienie ankiety IIE PDF Drukuj
Uwaga uczelnie zainteresowane studentami w USA - zostało tylko kilka dni na wypełnienie ankiety IIE.
W ciągu kilku najbliższych lat Stany Zjednoczone zamierzają pięciokrotnie zwiększyć liczbę amerykańskich studentów odbywających studia za granicą. Władze i organizacje zajmujące się wymianą studentów chcą by każdego roku milion młodych Amerykanów studiował na uczelniach w różnych częściach świata. Znalezienie tak dużej liczby miejsc na uczelniach gotowych i przygotowanych (wykłady w jęz. angielskim) do przyjęcia amerykańskich studentów nie jest sprawą łatwą. Dlatego obecnie w pilnym trybie prowadzone są badania w tym kierunku. Zajmuje się tym znany m in. z prowadzenia programu stypendiów Fundacji Fulbrighta Institute of International Education (IIE), który zbiera dane o uczelniach zainteresowanych przyjęciem w przyszłości amerykańskich studentów. Temu celowi służy przygotowana przez IIE ankieta on line, o której informujemy na prośbę IIE:
Więcej…
 
Ponad 175 tysięcy osób odwiedziło Salon Maturzystów Perspektywy 2007! PDF Drukuj
Ponad 175 tysięcy uczniów najstarszych klas szkół ponadgimnazjalnych odwiedziło Salon Maturzystów Perspektywy 2007, który od 11 do 27 września br. odbywał się w największych ośrodkach akademickich kraju. Gospodarzami Salonu były po kolei: Łódź, Poznań, Warszawa, Opole, Białystok, Kraków, Gdańsk, Katowice i Gliwice, Szczecin, Lublin, Wrocław i Toruń. Wszystkim uczelniom goszczącym Salony - serdecznie dziękujemy i gratulujemy olbrzymiej frekwencji!
Więcej…