Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 01/2008Prezentacje Polskich Uczelni w Paryżu PDF Drukuj
Po raz czwarty przedstawiciele polskich uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland" wezmą udział w międzynarodowych targach edukacyjnych "L'Etudiant - Salon des Formations Internationales", które odbędą się 12-13 stycznia w Paryżu. Uroczyste otwarcie stoiska polskiego odbedzie się w sobotę 12 stycznia o godzinie 11.00 - zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Więcej…
 
Przypominamy, że w dniach 23 i 24 lutego 2008 r. odbędą się w stolicy Filipin, Manili kolejne europejskie targi edukacyjne z serii EHE PDF Drukuj
Przypominamy, że w dniach 23 i 24 lutego 2008 r. odbędą się w stolicy Filipin, Manili kolejne europejskie targi edukacyjne z serii EHEF - European Higher Education Fairs. Targi poprzedzi Asia Link Symposium, które odbędzie się 23 lutego. Dzięki dofinansowaniu ze strony Unii Europejskiej indywidualne stoisko uczelniane na Targach kosztuje tylko 650 Euro; udział w Sympozjum jest bezpłatny. "Perspektywy" tradycyjnie promować będą polskie szkolnictwo wyższe na wspólnym narodowym stoisku pod hasłem "Study in Poland". Zainteresowani udziałem mogą znaleźć niezbędne informacje na stronie www.ehef-manila.org
 
Edukacyjna GRA o PRZYSZŁOŚĆ PDF Drukuj

W styczniowym numerze miesięcznik "Perspektywy" zamieszcza rozmowę z Katarzyną Hall - ministrem edukacji narodowej i prof. Barbarą Kudrycką - ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Jak zatrzymać najlepszych maturzystów i studentów w Polsce i czym skusić zagraniczne "młode talenty" do podjęcia studiów w naszym kraju - o tym i nie tylko opowiadają Pierwsze Damy polskiej edukacji. Warto przeczytać!

Więcej…
 
Europejski Ranking CHE w dziedzinie matematyki, fizyki, biologii i chemii PDF Drukuj
Niemieckie Centrum Rozwoju Szkolnictwa Wyższego (CHE) przygotowało "Ranking of Excellent European Graduate Programmes" w dziedzinach nauk przyrodniczych i matematyki. Klasyfikacji poddano wszystkie europejskie uniwersytety. Najlepsze z nich, które weszły w skład tzw. Excellence Group, zostały zakwalifikowane do drugiego, bardziej szczegółowego etapu analizy. Wśród wyróżnionych w rankingu znalazły się również programy z matematyki, fizyki, chemii i biologii prowadzone cztery polskie uczelnie: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Adama Mickiewicza i Uniwersytet Wrocławski. Gratulujemy!
Więcej…
 
Konferencja "Współczesne trendy w orientacji marketingowej szkół wyższych" PDF Drukuj
Już po raz trzeci Katedra Marketingu Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową z cyklu "Marketing szkół wyższych" pt. "Współczesne trendy w orientacji marketingowej szkół wyższych", która odbędzie się w dniach 5-7 marca br. w Poznaniu pod auspicjami Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy". Patronat honorowy nad konferencją objął dr Jan Sadlak - dyrektor UNESCO-CEPES.
Więcej…
 
Azjatyckie wyzwanie: Japończycy uczą się od Hindusów PDF Drukuj
Japonia, dotychczasowa potęga edukacyjna w Azji, ustępuje już miejsca Tajwanowi i Korei Południowej, ale wydaje się, że to Indie będą wschodzącym supermocarstwem w dziedzinie szkolnictwa. I właśnie w Indiach Japończycy szukają nowych, lepszych metod nauczania, które pozwolą poprawić pozycję japońskiego systemu edukacji.
Więcej…
 
"Education Goes Global" - do zamówienia przez Internet PDF Drukuj
Przypominamy, że w końcu 2007 r. ukazała się pierwsza w Polsce publikacja, w której proces internacjonalizacji szkolnictwa wyższego został ujęty w perspektywie globalnej.
Publikacja autorstwa Bianki Siwińskiej jest pierwszą pozycją z nowej serii Biblioteczka Study in Poland, w której, w kolejnych odsłonach, prezentować będziemy opracowania związane z międzynarodowym marketingiem uczelni oraz innymi praktycznymi, politycznymi i strategicznymi aspektami internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w perspektywie zarówno polskiej, jak i globalnej.
Więcej…