Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 02/2008Poland International Education Conference WARSAW PDF Drukuj

 

 

Spotkamy się 16-18 kwietnia w Warszawie!

Serdecznie zapraszamy rektorów, prorektorów, szefów działów promocji i biur współpracy z zagranicą oraz wszystkich zainteresowanych skuteczną internacjonalizacją naszego szkolnictwa wyższego do udziału w pierwszej w Polsce międzynarodowej konferencji na ten temat: Poland International Education Conference WARSAW 2008. Jaki jest stan internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego wszyscy odbiorcy niniejszego Newslettera wiedzą aż nadto dobrze! Warszawska konferencja będzie znakomitą okazją do spojrzenia na nasze polskie problemy z perspektywy procesów zachodzących w Europie i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Europie Środkowej.

Poland International Education Conference WARSAW 2008 organizowana jest, w ramach programu „Study in Poland”, przez Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Prezydenta m. st. Warszawy oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy” w ścisłej współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Konferencja odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2008 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Zagraniczni goście będą mieli też okazję poznać (w ramach Polish Higher Education Information Day) inne akademickie uczelnie stolicy uczestniczące w programie „Study in Poland”. Wszyscy spotkają się też na Politechnice Warszawskiej, podczas uroczystej Conference Diner w Dużej Auli PW, na którą zaprasza Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m. st. Warszawy.

Więcej…
 
Paryż - udane prezentacje polskich uczelni! PDF Drukuj
Czwarte już z kolei Prezentacje Polskich Uczelni w Paryżu, zorganizowane w ramach programu "Study in Poland", okazały się tradycyjnie sukcesem! Delegacja polskich uczelni, wspólnie z przedstawicielami KRASP i KRZaSP, skutecznie promowała swoją oferta dydaktyczną na wspólnym stoisku zorganizowanym na Międzynarodowych Targach Edukacyjnych "l'Etudiant International Study Fairs", które odbyły się 12-13 stycznia w prestiżowym kompleksie wystawowym "Paris Expo". Wspierała nas dzielnie pani radca Elżbieta Sayegh z Ambasady RP w Paryżu, jak zwykle bardzo aktywna w rozwijaniu wspópracy między polskimi i francuskimi uczelniami.
Więcej…
 
Kraków: Porozumienie o współpracy miasta z uczelniami PDF Drukuj
15 stycznia 2008 roku Prezydent miasta Krakowa i rektorzy 10 krakowskich uczelni akademickich podpisali Porozumienie o współpracy. Jego celem jest wzmocnienie współpracy krakowskiego samorządu ze środowiskiem akademickim w zakresie promocji i rozwoju krakowskich ośrodków naukowych, przyciągania nowych inwestycji oraz transferu wiedzy i technologii. Porozumienie ma charakter otwarty, mogą się do niego włączyć pozostałe krakowskie uczelnie.
Więcej…
 
Ranking l’Etudiant – najlepsze francuskie uczelnie techniczne PDF Drukuj
W najnowszym numerze francuskiego czasopisma l’Etudiant ogłoszono ranking, w którym sklasyfikowano 160 uczelni technicznych. Podzielono je na dwie podgrupy. W pierwszej znalazły się uczelnie przyjmujące kandydatów po maturze i dwóch latach nauki w klasach przygotowawczych (w classes préparatoires, przygotowujących do egzaminów do grandes écoles z trzyletnim cyklem) lub dwóch latach odpowiednich studiów uniwersyteckich. Do drugiej grupy należą szkoły techniczne, przyjmujące kandydatów po maturze (cykl pięcioletni). W pierwszej grupie na czele rankingu znalazły się Ecole Polytechnique z Palaiseau (I miejsce), Ecole de Mines (II miejsce) i Ecole Centrale (III miejsce) – obydwie z Paryża. Ze szkół przyjmujących kandydatów po maturze najlepsze rezultaty osiągnęły Institut national des sciences appliquées de Lyon (I miejsce), Université de technologie de Compiègne (II miejsce) i Institut supérieur d’électronique de Paris (III miejsce). Gratulujemy !
Więcej…
 
Międzynarodowe Targi Edukacyjne w Chinach PDF Drukuj
"Perspektywy" już po raz czwarty prezentować będą ofertę polskich uczelni w Chinach w ramach programu "Study in Poland". W dniach 1-2 marca na prestiżowych międzynarodowych targach edukacyjnych w centrum Pekinu, organizowanych przez Chińskie Centrum Wymiany Akademickiej CSCSE (Chinese Service Center for Scholarly Exchange) współpracujące z Chińskim Ministerstwem Edukacji, przygotowane będzie duże stoisko "Study in Poland" z materiałami informacyjnymi o uczelniach partycypujących w tym programie.
W uznaniu aktywności w rozwijaniu kontaktów polsko-chińskich w dziedzinie szkolnictwa wyższego "Perspektywy" zaproszone zostały obok DAAD i Nuffic przez chińskich organizatorów do reprezentowania europejskiej Perspektywy współpracy akademickiej z Chinami podczas prestiżowego seminarium organizowanego w ramach wspomnianych targów. Na seminarium "Perspektywy" reprezentować będzie dr Kazimierz Bilanow, koordynator programu "Study in Poland".
 
Targi EHEF, teraz Manila PDF Drukuj
Kolejne europejskie targi edukacyjne z serii EHEF odbędą się 23 i 24 lutego 2008 r. w stolicy Filipin, Manili. Oferty polskich uczelni, członków programu „Study in Poland”, będą prezentowane na wspólnym stoisku narodowym, przygotowanym przez „Perspektywy”. Z ramienia Fundacji „Perspektyw” polskie uczelnie promować będzie Kamil Melcer – kierownik Biura Promocji Uniwersytetu Warszawskiego.
W dzień przed targami, 22 lutego, odbędzie się Asia-Link Symposium – panel dyskusyjny poświęcony między innymi zagadnieniom zacieśniania współpracy pomiędzy Unią Europejską a Filipinami w dziedzinie edukacji wyższej. Udział w seminarium jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: www.ehef-manila.org
 
Konferencja "Współczesne trendy w orientacji marketingowej szkół wyższych" PDF Drukuj
Już po raz trzeci Katedra Marketingu Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową z cyklu "Marketing szkół wyższych" pt. "Współczesne trendy w orientacji marketingowej szkół wyższych", która odbędzie się w dniach 5-7 marca br. w Poznaniu pod auspicjami Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy". Patronat honorowy nad konferencją objął dr Jan Sadlak - dyrektor UNESCO-CEPES.
Więcej…