Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 03/2008WARSAW 2008 / Spotkajmy się 16-18 kwietnia na UW! PDF Drukuj
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej w Polsce międzynarodowej konferencji poświęconej w całości internacjonalizacji studiów: Poland International Education Conference WARSAW 2008 , która odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia br. na Uniwersytecie Warszawskim. Poza UW współorganizatorami konferencji - realizowanej w ramach programu Study in Poland - są również: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" oraz miasto stołeczne Warszawa. Program konferencji znajduje się na stronie: www.conferencewarsaw.pl
Więcej…
 
Ukraina - Gościem Honorowym w Warszawie PDF Drukuj
Ukraina jest Gościem Honorowym na IX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY 2008, który odbędzie się w dniach 7-8 marca br. w Warszawie. Ta największa w Polsce impreza edukacyjna będzie miała w tym roku wyjątkowo bogaty program. Ponad 400 wystawców zgrupowanych zostało w sześć salonów. Największą powierzchnię zajmuje tradycyjnie Salon Szkół Wyższych, w którym swoją ofertę edukacyjną na rok akademicki 2008/09 zaprezentuje ponad 100 wystawców. Niewiele mniejszy będzie Salon Uczelni Zagranicznych „Study Abroad”. Najwięcej uczelni przyjechało w tym roku z Ukrainy, która jest Gościem Honorowym Salonu. Przy czym uczelnie ukraińskie realistycznie widzą swoje szanse na rynku polskim, a obecność w Warszawie traktują nie tyle w kategoriach rekrutacyjnych, co informacyjno-prezentacyjnych – mają nadzieję nawiązać wiele kontaktów z uczelniami polskimi, z którymi chcą razem startować w europejskich konkursach grantowych. Dlatego wszyscy zainteresowani kontaktami z naszym wschodnim sąsiadem powinni 7 lub 8 marca koniecznie odwiedzić Salon Perspektyw.
Więcej…
 
Prezentacje Polskich Uczelni w Kijowie, 11-13 kwietnia 2008 PDF Drukuj
Przedstawiciele polskich uczelni uczestniczących w projekcie „Study in Poland” i Fundacji "Perspektywy" udają się w dniach 11-13 kwietnia do Kijowa na międzynarodowe targi edukacyjne International Education Fairs - "Education and Career". Celem wyjazdu jest przybliżenie młodzieży z Ukrainy zalet polskiego szkolnictwa wyższego oraz zachęcenia jej do studiowania w naszym kraju.
Więcej…
 
Amerykańskie przygotowania do wysłania miliona studentów za granicę PDF Drukuj
Podczas konferencji w Waszyngtonie 17 lutego br. omówiono wstępne wyniki badania ankietowego nad gotowością uczelni zagranicznych, w tym polskich, do podejmowania studentów amerykańskich. O ankiecie informowaliśmy w jesiennych numerach Newslettera i cieszymy się, że wiele polskich uczelni na nią odpowiedziało. Wyniki badań prezentował Alan Goodman, prezydent IIE. Główny problem: większość uczelni oferuje programy co najmniej roczne a amerykańscy studenci gotowi są wyjeżdżać tylko na miesiąc lub dwa.
Więcej…
 
Kraków – zaproszenie na konferencję PDF Drukuj

W dniach 2-4 kwietnia br. odbędzie się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie konferencja International Conference on Higher Education Marketing 2008 (ICHEM 2008) Marketising, Marketing and Higher Education. Academy of Marketing Special Interest Group for the Marketing of Higher Education oraz KRASP zapraszają na konferencję naukowców, wykładowców oraz pracowników administracji zajmujących się tematyką marketingu szkolnictwa wyższego.

Więcej…
 
Nowy image Study in Holland PDF Drukuj
Nuffic (Netherlands organization for international cooperation in higher education jest wyspecjalizowaną organizacją zajmującą się międzynarodową promocją holenderskiego szkolnictwa wyższego. W ubiegłym miesiącu Nuffic oficjalnie zaprezentował nowe logo Study in Holland, które ma za zadanie wzmocnić profil holenderskiego szkolnictwa wyższego na arenie międzynarodowej.

Holandia przoduje w liczbie programów prowadzonych w języku angielskim na obszarze Europy kontynentalnej. Uczelnie holenderskie dysponują ponad 1300 programami, z czego znaczna część jest wykładana po angielsku. Przyciągnięcie większej liczby studentów zagranicznych jest jednym z głównych założeń holenderskiej polityki szkolnictwa wyższego. W tym właśnie pomóc ma nowe logo, które z jednej strony odwołuje się do charakterystycznych, tradycyjnych symboli Holandii (tulipany, wiatraki, woda), a jednocześnie zawiera w sobie elementy wskazujące na dynamiczność holenderskiego rynku edukacyjnego, jego różnorodność kulturową i otwartość.
Więcej…
 
ACA Annual Conference 2008 Beyond 2010: European Higher Education in the Next Decade PDF Drukuj
Losy europejskiej edukacji wyższej i wyzwania, jakim przyjdzie jej stawić czoła po roku 2010 będą tematem przewodnim konferencji, która odbędzie się 15-17 czerwca 2008 w Tallinie. Organizatorem konferencji jest Academic Cooperation Association (ACA) we współpracy z Archimedes Foundation (estoński odpowiednik Fundacji “Perspektywy”). Przyszłość Procesu Bolońskiego, wcielanie w życie Strategii Lizbońskiej, nowe źródła finansowania edukacji wyższej, mobilność badaczy, alternatywne sposoby nauczania, internacjonalizacja edukacji – to najważniejsze z zagadnień, wokół których koncentrować się będą prelegenci. Znajdą się wśród nich min. Rait Toompere, dyrektor Fundacji Archimedesa, Bernd Wächter, dyrektor ACA, Sir Peter Scott prezes ACA, Barbara Weitgruber, austriacka Minister Nauki i Badań i Peter van der Hijden z Komisji Europejskiej.
ACA i “Perspektywy” zapraszają do udziału!
http://www.aca-secretariat.be/08events/Conferences/Tallinn/tallinn.htm

 

Dodatkowe informacje: Jan Nicał, Sekretariat Projektu "Study in Poland" -
Fundacja "Perspektywy" tel. 022 628 58 62, fax 022 629 16 17,
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.