Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 06/2008Poland International Education Conference WARSAW 2008 PDF Drukuj

Mamy się czym pochwalić!

Poland Education Conference Warsaw 2008Mamy dobrą wiadomość: pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja poświęcona w całości internacjonalizacji szkolnictwa wyższego okazała się pełnym sukcesem! Wnętrza starej i nowej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego gościły w dniach 16-18 kwietnia br. znakomitych mówców i specjalistów z zakresu szkolnictwa wyższego z 30 krajów i 4 kontynentów – Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki. Liczna była również reprezentacja ponad 80 polskich uczelni; łącznie w konferencji uczestniczyło ok. 240 osób. Poland Education Conference WARSAW 2008 – zorganizowana w ramach programu "Study in Poland" - była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, inspiracji, pomysłów, ale nie tylko. Sukces tego wydarzenia świadczy o tym, że polskie uczelnie mogą stać się liczącym graczem na europejskim i światowym rynku edukacyjnym. W organizację konferencji włączyły się również władze Warszawy, doceniające rolę uczelni w promocji miasta. Całość konferencji prowadzona była w języku angielskim i tłumaczona symultanicznie na polski, jednak, co bardzo optymistyczne, zapotrzebowanie na tłumaczenie było niewielkie.

Więcej…
 
"Study in Poland" – Programme Guide 2008/09 PDF Drukuj

Study in Poland"Study in Poland - Programme Guide 2008/09" to kolejny informator przygotowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Informator przeznaczony jest dla studentów zagranicznych pragnących podjąć studia w Polsce. Zawiera szczegółowe informacje dotyczące 120 programów studiów w języku angielskim i 1 programu w języku francuskim prowadzonych przez uczelnie uczestniczące w programie "Study in Poland". Informator prezentuje programy studiów na poziomie master i bachelor, zawiera ich opisy, koszty, ilość punktów ECTS do zdobycia, wymagania dla kandydatów, daty zakończenia rekrutacji oraz dane teleadresowe jednostek prowadzących poszczególne programy.

Więcej…
 
ACA zaprasza do Tallina: 15-17 czerwca 2008 PDF Drukuj

Panorama TalinaACA (Academic Cooperation Association) we współpracy z Archimedes Foundation (estońskim odpowiednikiem Fundacji "Perspektywy" zapraszają na kolejną, coroczną konferencję poświęconą umiędzynarodowieniu edukacji, która odbędzie się w dniach 15-17 czerwca br. w Tallinie. Hasło konferencji: "Beyond 2010: European Higher Education in the Next Decade".

Więcej…
 
Jubileuszowa i rekordowa NAFSA w Waszyngtonie PDF Drukuj

NAFSAW dniach 25-30 maja br. odbywać się będzie w Waszyngtonie jubileuszowa 60 doroczna konferencja stowarzyszenia NAFSA (www.nafsa.org) poświęcona internacjonalizacji edukacji. W konferencji weźmie udział rekordowa liczba 10.000 uczestników, reprezentujących uczelnie i organizacje edukacyjne z całego świata. Konferencje NAFSA tradycyjnie stanowią największe tego rodzaju wydarzenie w dziedzinie międzynarodowej edukacji na świecie.

Więcej…
 
Badanie na temat dyplomów transatlantyckich PDF Drukuj

Poland International Education Conference Warsaw 2008Działając w imieniu brytyjskiego FIPSE (Department of Education's Fund for the Improvement of Postsecondary Education) i Komisji Europejskiej konsorcjum złożone z IIE (Institute of International Education) z Nowego Jorku i Freie Universität z Berlina przy współpracy ze State University of New York, Franco-German University oraz Latvian Rectors' Council rozpoczęli badanie na temat transatlantyckich podwójnych i połączonych dyplomów.

Więcej…