Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 09/2008Chiny ograniczją liczbę doktoratów PDF Drukuj

Logo China ViewChiński minister edukacji zdecydował o ograniczeniu rozwoju szkolnictwa wyższego na poziomie Ph.D. W 2006 r. w Chinach tytuł doktora uzyskało około 50 tys osób, szacuje się, że rok później został on przyznany ponad 60 tys aplikantów. Podczas gdy w innych krajach doktorzy znajdują zatrudnienie w sektorze edukacji i nauki oraz sektorach prywatnych. W Chinach ponad połowa naukowców pracuje w strukturach rządowych. Minister edukacji twierdzi, że ich wykształcenie kosztuje podatników zbyt wiele.

Więcej…
 
Pierwszy rekrutacyjny wyjazd do Chin - Shandong 2008 PDF Drukuj

W ostatnim tygodniu czerwca Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” organizuje pierwszy stricte rekrutacyjny wyjazd polskich uczelni uczestniczących w projekcie „Study in Poland” do Chin. W ramach tego przedsięwzięcia w dniach 22-30 czerwca 2008 r. polska delegacja będzie przebywać w prowincji Shandong we wschodnich Chinach, gdzie żyli dwaj legendarni myśliciele chińscy - Konfucjusz i Sun Tzu.
W trzech miastach Shandong – Weihai (2,5 mln mieszkańców), Yantai (6,5 mln mieszkańców) i Qingdao (7,4 mln mieszkańców) zostanie przeprowadzony proces rekrutacyjny podczas tzw. Admission Information Exhibitions for fresh Senior Middle School Graduates.

Więcej…
 
Jubileuszowa (i rekordowa) konferencja NAFSA w Waszyngtonie PDF Drukuj

NAFSAW 60-tej dorocznej konferencji północno-amerykańskiego stowarzyszenia osób zajmujących się umiędzynarodowieniem szkolnictwa wyższego NAFSA (www.nafsa.org) uczestniczyła rekordowa liczba 9300 osób - przedstawicieli uczelni i organizacji edukacyjnych z USA i 114 państw z całego świata. Przewodnie motto jubileuszowej konferencji nakreśliła pani Marlene Johnson, dyrektor generalny NAFSA, która witając uczestników podkreśliła, że edukacja stanowi jeden z najważniejszych składników polityki zagranicznej.

Więcej…
 
Miliardy z Indii na zagraniczne studia PDF Drukuj

Trzynaście miliardów dolarów – tyle według danych Stowarzyszenia Indyjskich Izb Handlowych i Przemysłowych (ASSOCHAM) wydają rocznie studenci z Indii na studia za granicą. Grupa ta jest bardzo liczna – co roku na uczelnie zagraniczne wyjeżdża ok. 450 tys młodych hindusów. Nic dziwnego – dwie z czołowych uczelni w Indiach (Indian Institutes of Technology oraz Indian Institute of Management) odrzuca ponad 90% kandydatów, gdyż po prostu nie ma dla nich miejsc. Spośród nich 40% stara się dostać na uczelnie zagraniczne i płaci za studia.

Więcej…
 
Nowy uczestnik programu „Study in Poland” PDF Drukuj

Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda ŁazarskiegoZ przyjemnością informujemy, że kolejna uczelnia, Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, przystąpiła do programu „Study in Poland”. WSHiP to jedna z najlepszych uczelni niepublicznych w kraju, zajmuje czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych i jest niekwestionowanym liderem w rankingach wydziałów prawa wśród uczelni niepaństwowych. W misję uczelni wpisano kształcenie specjalistów najwyższej klasy - polityków, dyplomatów, prawników, administratorów, ekonomistów, finansistów i biznesmenów w wielokulturowej szkole międzynarodowej.

Więcej…