Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 13/2008
4 września 2008 r.


Witamy nowe uczelnie! PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że dwie kolejne uczelnie akademickie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi realizująca anglojęzyczne programy wspólnie z Clark University  przystąpiły do programu „Study in Poland”. Cieszymy się bardzo z ich decyzji – już 33 uczelnie w ramach „Study in Poland” promują swoją ofertę edukacyjną na świecie i właśnie dzięki nim siła oddziaływania polskich uczelni na światowym rynku edukacyjnym wciąż się zwiększa.

Więcej…
 
Studenci zagraniczni - japoński sposób otwarcia na świat PDF Drukuj
Zwiększyć liczbę studentów zagranicznych o prawie 200 tyś do roku 2020 – to plany japońskiego rządu na najbliższe lata. Obecnie w Japonii studiuje 118 500 studentów zagranicznych, a zgodnie z oczekiwaniami w roku 2020 ma ich być 300 tyś.  Zarys planu został przygotowany przez japońskiego ministra edukacji i pięciu innych ministrów, a jego głównym celem jest „otwarcie Japonii na świat”.
Więcej…
 
EHEF w New Delhi - ostatnia chwila na zgłoszenie udziału! PDF Drukuj

Przypominamy, że 15 września upływa termin zgłoszeń na całodniowym sympozjum India-EU Higher Education Symposium oraz dwudniowe targi edukacyjne European Higher Education Fairs (EHEF), które odbędą się w dniach 12-14 listopada br. w New Delhi. Targi te są pierwszym elementem programu promocji europejskiego szkolnictwa w Azji: EU-Asia Higher Education Platform zapoczątkowanego przez Unię Europejską. Realizację tego programu powierzono konsorcjum kierowanemu przez European University Association (EUA) z udziałem DAAD i Nuffic. I tym razem europejscy organizatorzy powierzyli Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” funkcję koordynatora (National Coordinating Structure) polskiego uczestnictwa w tym programie.

Więcej…
 
Posiedzenie Komitetu Sterującego programu "Study in Poland" PDF Drukuj
28 sierpnia w siedzibie Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego programu „Study in Poland”, w którym uczestniczyli: prof. Andrzej Kraśniewski (sekretarz generalny KRASP),Waldemar Siwiński (prezes zarządu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”), Małgorzata Wejsis-Gołębiak (przedstawicielka MSZ), Beata Skibińska (przedstawicielka Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji), dr Elżbieta Wąsowicz-Zaborek (wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej), dr Kazimierz Bilanow (koordynator programu "study in Poland").
Więcej…
 
Salon Maturzystów Perspektywy 2008 promuje studiowanie w języku angielskim PDF Drukuj
8 września br. startuje w Toruniu "Salon Maturzystów Perspektywy 2008" - największa kampania informacyjna w dziejach polskiej edukacji. Zorganizowana ona została z inicjatywy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" - w ścisłej współpracy z regionalnymi konferencjami rektorów i okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi. Podczas Salonu promowane będą również wśród przyszłorocznych maturzystów studia w języku angielskim prowadzone przez uczelnie uczestniczące w programie „Study in Poland”.
Więcej…