Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter - wydanie specjalne
28 października 2008 r.


Parlament Studentów nagrodził program "Study in Poland"! PDF Drukuj

Z wielką satysfakcją informujemy, że Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” została uhonorowana przez polskie środowisko studenckie prestiżową nagrodą ProSTUDENT 2008 za program „Study in Poland” - prowadzony przez „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Konferencją Rektorów Zawodowych Szkół Polskich (KRZaSP).
Była to piąta edycja konkursu „ProSTUDENT” organizowanego corocznie przez Parlament Studentów RP, który przyznaje swoje nagrody – swoiste „studenckie Noble” - osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz środowiska studenckiego.
Jak podkreślił podczas uroczystej Gali zorganizowanej w klubie „Palladium” w Warszawie Leszek Cieśla, przewodniczący Parlamentu Studentów RP: - Kapituła konkursu doceniła inicjatywy i sukcesy Fundacji „Perspektywy” na polu internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego. Program „Study in Poland” wyszedł naprzeciw oczekiwaniom środowiska studenckiego. Przyznając nagrodę „Perspektywom”, podkreślamy zarazem, jak wielkie znaczenie dla rozwoju naszych uczelni ma proces umiędzynarodowienia. Parlament Studentów RP włączy się szerzej w działania koordynowane przez „Perspektywy".
Odbierając nagrodę ProSTUDENT 2008, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, podkreślił, że wsparcie Parlamentu Studentów RP dla działań w zakresie umiędzynarodowienia polskich uczelni jest jedną z ważnych przesłanek sukcesu w tym zakresie. Prezes Siwiński zapowiedział, że program „Study in Poland” nabrał już takiego  rozpędu, że w najbliższych latach należy spodziewać się w polskich uczelniach radykalnego wzrostu liczby studentów obcokrajowców. „Nie zapomnijcie też o zagranicznych studentkach!” – poprosił szef Parlamentu Studentów RP. „Studentki będą też!” – solennie zapewnił prezes „Perspektyw”. Burzliwe oklaski świadczyły, że polskie środowisko studenckie przyjęło to zapewnienie z entuzjazmem.

Podczas Gali nagrodę „ProSTUDENT 2008” odebrali również: prof. dr inż. Tomasz Saryusz-Wolski, dyrektor Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, polski przedstawiciel w Bologna Follow Up Group (za dokonania w zakresie wdrażania procesu bolońskiego w polskich uczelniach) oraz Mirosław Sikorski, prezes Almaturu (za upowszechnienie w Polsce międzynarodowej legitymacji studenckiej ISIC - International Student Identity Card).

Pełną relację z uroczystostej Gali wręczania Nagród „ProSTUDENT 2008” oraz sylwetki laureatów zamieścimy w najbliższym wydaniu Newslettera „Study in Poland”.
Więcej informacji:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.