Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 16/2008
Newsletter 16(28)/2008
17 grudnia 2008 r.


Światowy Ranking Uniwersytetów - po europejsku PDF Drukuj

Niezadowolenie nieanglojęzycznych krajów Europy z istniejących rankingów, których liderami są uczelnie amerykańskie i brytyjskie, osiągnęło apogeum. Komisja Europejska podjęła wyzwanie i ogłosiła przetarg w sprawie „Projektu i badania wykonalności dotyczącego wielowymiarowego światowego rankingu uniwersytetów”. Celem projektu jest opracowanie i przetestowanie nowego systemu oceniania uczelni umożliwiającego porównanie podobnych instytucji na terytorium UE i poza nią. Na czele zwolenników opracowania nowego rankingu stanęła Francja.

Więcej…
 
PDF Drukuj
 
Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych, radosnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku, wraz z podziękowaniami za całoroczną, owocną współpracę, składa

Waldemar Siwiński
i zespół Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy"
 
 
Rolf Tarrach nowym prezesem ACA PDF Drukuj

Wszyscy członkowie Academic Cooperation Association, czyli między innymi szefowie CampusFrance, DAAD, Nuffic, British Council i Fundacji Perspektywy jednogłośnie zdecydowali podczas posiedzenia w Rydze (Łotwa), że nowym prezesem ACA zostanie prof. Rolf Tarrach. Obecnie jest on rektorem Uniwersytetu w Luksemburgu. Wykładał na uczelniach w Walencji, Barcelonie i Sankt Petersburgu. Specjalizuje się w fizyce teoretycznej, opublikował ponad sto artykułów w renomowanych czasopismach, kilka książek, a obecnie jest jednym z najczęściej cytowanych hiszpańskich naukowców.

Więcej…
 
Konferencja ACA, Perspektyw i UW, 13-15 maja 2009 PDF Drukuj

Najbliższa doroczna konferencja Academic Cooperation Association w 2009 r. - organizowana wspólnie z Fundacją Edukacyjną “Perspektywy” i we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim - odbędzie się w Warszawie w dniach 13-15 maja 2009 r. Konferencje ACA są jednym z najważniejszych wydarzeń światowego środowiska zajmującego się międzynarodową promocją szkolnictwa wyższego. Przyszłoroczna konferencji odbywać się będzie pod hasłem „Innowacyjność poprzez umiędzynarodowienie” (Innovation Through Internationalisation).

Więcej…
 
"Financial Times" o Akademii Koźmińskiego PDF Drukuj
Studia muszą stać się bardziej interdyscyplinarne, a uczelnie bardziej międzynarodowe – pod tym stwierdzeniem z pewnością podpisaliby się wszyscy rektorzy polskich uczelni. Ale niewiele szkół wyższych z równym przekonaniem i determinacją dąży do realizacji tego założenia, co Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy. Dla jej rektora i założyciela, prof. Andrzeja Koźmińskiego, priorytetem jest, aby studenci poszerzali nie tylko swoją wiedzę, ale również horyzonty. I nie są to słowa rzucone na wiatr.
Więcej…
 
Kierunek: Ukraina

W dniach 12-18 listopada 2008 r. w ramach programu ,,Study in Poland” odbyła się kolejna Prezentacja Polskich Uczelni na Ukrainie. Tym razem uczestnicy mieli możliwość udziału w dwóch imprezach targowych: w Kijowie (13-15 listopada br.) i we Lwowie (17 listopada br.). Polski pawilon na obu imprezach był, obok wspólnej wystawy uczelni francuskich, największym stoiskiem narodowym. Prezentacji polskich uczelni w Kijowie i Lwowie towarzyszył bogaty program merytoryczny. Pierwszego dnia targów członkowie polskiej delegacji, oprócz wzięcia udziału w uroczystej inauguracji, mogli uczestniczyć w spotkaniu oraz konferencji prasowej z udziałem ministra edukacji Ukrainy prof. Ivan Vakarchuka. Minister odwiedził również polski pawilon.

Więcej…