Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 02(46)2010
1 marca 2010


Udane Spotkanie Konsultacyje „Study in Poland” PDF Drukuj

- Bardzo cieszę się, że program „Study in Poland” rozwija się w takim tempie. Dzieje się tak głównie dzięki Państwa aktywności – mówiła otwierając Spotkanie Konsultacyjne uczelnianych koordynatorów tego projektu, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, przewodnicząca KRASP i rektor Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbyło się 26 lutego w siedzibie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy w Warszawie i zgromadziło ponad 60 przedstawicieli z 34 (spośród 40) uczelni akademickich uczestniczących w programie „Study in Poland”. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili także prof. Daria Nałęcz, rektor Uczelni Łazarskiego oraz prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej. Obecni byli przedstawiciele biura KRASP oraz kompletny zespół „Study in Poland” Fundacji Perspektywy.

Więcej…
 
Prezentacje Polskich Uczelni UKRAINA 2010, 21-27 marca PDF Drukuj

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" serdecznie zaprasza - w ramach prowadzonego wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) programu "Study in Poland" - do udziału w

Wielkiej Promocji Polskich Uczelni UKRAINA 2010

21-27 marca 2010
Charków-Donieck-Dniepropietrowsk (CDD)
(mapa animowana oraz mapa w formacie .pdf - do druku)
Więcej…
 
Polskie stoisko na targach „Education Abroad” w Kijowie PDF Drukuj

Zapraszamy do udziału w targach „Education Abroad - Obuczenije za rubieżom” w Kijowie. Odbędą się one w dniach 15-17 kwietnia 2010 w Ukraińskim Domu (ul. Chreszczatik 2). Jest to największe wydarzenie tego typu na Ukrainie – odwiedza je ok. 15 tysięcy uczniów klas maturalnych, studentów, rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli instytucji edukacyjnych. Program „Study in  Poland” bierze w nich udział po raz piąty. Stoisko narodowe pod szyldem „Study in Poland” stoi do dyspozycji uczelni uczestniczących w programie. Zapewniona będzie profesjonalna obsługa w języku rosyjskim i ukraińskim oraz niezbędne materiały informacyjne.

Więcej…
 
Prezentacja Polskich Uczelni w Szanghaju - 20-21 marca 2010 PDF Drukuj

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Prezentacji Polskich Uczelni na targach edukacyjnych CIEET w Szanghaju, w dniach 20-21 marca br. Udział w nich jest elementem realizacji programu Study in Poland w roku akademickim 2010/2011. W targach CIEET, organizowanych we współpracy z Ministerstwem Edukacji ChRL, prezentujących ofertę studiów za granicą chińskim studentom, udział bierze największa liczba uczelni z Europy i ze świata. Stoisko pod wspólnym szyldem Study in Poland stoi do Państwa dyspozycji bez dodatkowych opłat.

Więcej…
 
„Study in Poland – in English” - trwa kampania ogólnopolska PDF Drukuj

"Nie musisz wyjeżdżać z kraju, żeby studiować po angielsku – Study in Poland"to hasło kampanii KRASP i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy która promuje programy anglojęzyczne wśród uczniów polskich szkół ponadgimnazjalnych.

Anglojęzyczna oferta uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland" była ostatnio prezentowana w Poznaniu na Targach Edukacyjnych 19-21 lutego i w Szczecinie, na Giełdzie Edukacji i Pracy KARIERA 24-25 lutego br. Kolejna odsłona tej kampanii wizerunkowo-promocyjnej będzie miała miejsce podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2010 – 4-6 marca 2010 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Więcej…
 
Międzynarodowo na Salonie Perspektyw, 4-6 marca 2010 r. PDF Drukuj

Na marcowym Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2010  w Pałacu Kultury i Nauki w samym centrum Warszawy będzie kolorowo i różnorodnie. Oprócz ponad 200 wystawców polskich, swoją ofertę zagraniczną będzie promować 32 wystawców zagranicznych z 16 krajów i 4 kontynentów. W tym roku na targach Perspektyw szczególnie intensywnie promuje się Dania – na specjalnie wydzielonej przestrzeni, pod hasłem Study in Denmark, swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje aż 6 uczelni duńskich. Wspólna przestrzeń wystawiennicza Danii jest zorganizowana i opłacona przez rządową agencję Danish Agency for International Education, działająca w ramach tamtejszego ministerstwa nauki, technologii i innowacji.

Więcej…
 
Polskie uczelnie promują się w Arabii Saudyjskiej PDF Drukuj

W dniach 26-29 stycznia 2010 r. odbyła się Międzynarodowa Wystawa Szkolnictwa Wyższego w Rijadzie – pierwsza impreza tego typu w Arabii Saudyjskiej (jednocześnie największe wydarzenie tego typu na Bliskim Wschodzie). Podczas czterech dni wystawy zarówno instytucje zagraniczne, jak i krajowe przedstawiały swoją ofertę edukacyjną na rynku saudyjskim. Była to pierwsza impreza w historii kraju, w której wspólnie mogli uczestniczyć kobiety oraz mężczyźni. Polska była reprezentowana na dwóch stoiskach – pierwsze stoisko sponsorowane przez Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej w Arabii Saudyjskiej gościło reprezentacje sześciu uczelni: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczej – Hutniczej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Na drugim stanowisku, sponsorowanym przez Ministerstwo Nauki Arabii Saudyjskiej, prezentował się Uniwersytet Warszawski.

Więcej…
 
Prezentacje polskich uczelni w Paryżu 2010 PDF Drukuj

Już po raz szósty polskie uczelnie prezentowały swoją ofertę studiów w języku angielskim, a także francuskim na międzynarodowych targach edukacyjnych „Salon des études et des carrieres a l'international”, które odbyły się w dniach 29-30 stycznia 2009 r. w prestiżowym kompleksie wystawienniczym "Paris Expo". Jak co roku, nasze stoisko było oblegane zarówno przez Francuzów, ciekawych oferty edukacyjnej w nieco egzotycznym dla nich kraju, jak i studentów o polskich korzeniach i ich rodziców. Kolejną grupę odwiedzających stanowili młodzi ludzie, którzy mieli za sobą przynajmniej semestr studiów na polskiej uczelni i to oni właśnie – oczywiście poza reprezentantami z ramienia „Study in Poland” – najgoręcej zachęcali swoich francuskich kolegów do podjęcia studiów w Polsce, co oczywiście bardzo nas cieszy. Na stoisku „Study in Poland” nieustannie więc rozbrzmiewało „dziendobrrry!” z charakterystycznym francuskim akcentem i gardłowym „r”.

Więcej…
 
Przedłużamy termin nadsyłania prac na konkurs Gadżet Study in Poland PDF Drukuj

Na prośbę uczelni, przesuwamy termin nadsyłania prac na konkurs Gadżet Study in Poland do 19 marca 2010 r. Gadżet powinien być estetyczny, zabawny, lekki i poręczny (ze względów praktycznych). Powinien także wykorzystywać logo „Study in Poland”. Gorąco zachęcamy wszystkie Działy Marketingu, Promocji, Rozwoju, Współpracy Zagranicznej, Programów Europejskich etc. do wzięcia udziału w konkursie! Zwycięska uczelnia otrzyma bezpłatnie 100 egzemplarzy Gadżetu Study in Poland z historycznej, pierwszej wyprodukowanej partii (z wkomponowanym logo uczelni) i okolicznościowe nagrody dla członków zespołu kreatywnego, odpowiedzialnego za sukces.

Więcej…