Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 08/2010

13 września 2010 r.Zapraszamy do „futbolowej promocji” polskich uczelni na Ukrainie PDF Drukuj

STUDENTEURO 2010 STUDENTEURO 2010 czyli największy hit dotychczasowej kampanii promocyjnej polskiego szkolnictwa wyższego na Ukrainie nabiera rumieńców. Już 20 września osiem znakomitych polskich uczelni z czołówki rankingu "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" wyśle do czterech głównych miast ukraińskich swoje 21-osobowe grupy sportowo-promocyjne, aby rozegrać turniej piłkarski przed Mistrzostwami Europy EURO 2012 oraz zaprezentować z jak najlepszej strony zalety studiowania w Polsce. Polskie uczelnie będą reprezentowane przez drużyny UW, UJ, UAM, PW, UŚl., PWr., UMCS i UWr. Ich partnerami będzie 12 drużyn z głównych uczelni Ukrainy.

Więcej…
 
Szanghaj wzywa jesienią! Stoisko "Study in Poland" na Targach China Education Expo - Fall 2010 PDF Drukuj

Z nowym impetem, w nowym roku akademickim kontynuujemy Kampanię Chińską. Zaczynamy mocnym akcentem - wspólnym stoiskiem "Study in Poland" na targach edukacyjnych China Education Expo w Szanghaju, w dniach 23-24 października br., do udziału w którym to wydarzeniu serdecznie Państwa zachęcamy!
Targi ChinaEducationExpo, organizowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji ChRL, prezentujące ofertę studiów za granicą chińskim studentom, gromadzą największą liczbę uczelni za świata.

Więcej…
 
INTERSTUDENT 2010 – po raz drugi wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce! PDF Drukuj

InterstudentFundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Parlamentem Studentów RP oraz Krajową Reprezentacją Doktorantów po raz drugi organizuje konkurs na najlepszego studenta zagranicznego studiującego w Polsce INTERSTUDENT. W wyniku konkursu, który potrwa do listopada 2010, wyłonieni zostaną zwycięzcy w trzech kategoriach: na poziomie licencjackim, magisterskim i doktorskim. Poznamy najlepszych studentów zagranicznych studiujących zarówno w polskich uczelniach publicznych, jak i niepublicznych; na studiach w języku polskim, jak i w języku angielskim lub francuskim – osoby, których działalność wzbogaca środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Czekamy na zgłoszenia kandydatów!

 

Więcej…
 
Konkurs Scopus-Perspektywy Young Researcher Award 2010 PDF Drukuj

Konkurs Scopus-Perspektywy Young Researcher Award 2010Prestiżowe międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. z siedzibą w Holandii wspólnie z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy” po raz trzeci ogłaszają konkurs dla młodych naukowców, którzy w ostatnim czasie osiągnęli znaczący sukces badawczy albo uczestniczyli w zespole naukowym, który zrealizował istotny dla nauki projekt w jednej z dziesięciu dyscyplin: Medycyna; Technologia; Biochemia, genetyka i biologia molekularna; Fizyka i astronomia; Chemia; Inżynieria materiałowa; Rolnictwo i biologia; Nauki społeczne; Nauka o środowisku; Informatyka.

Więcej…
 
Spotkanie Premiera z wietnamskimi absolwentami polskich uczelni PDF Drukuj

Spotkanie Premiera z wietnamskimi absolwentami polskich uczelniPodczas wizyty w Hanoi, 9 września, Premier Donald Tusk spotkał się z grupą trzystu Wietnamczyków, którzy dzięki stypendiom rządowym ukończyli w latach 70. i 80. polskie uczelnie, a teraz pełnią eksponowane funkcje w swoim kraju. Spotkanie to było o tyle znaczące, że potencjał kontaktowy, jaki Polska ma dzięki temu w dynamicznie rozwijającym się Wietnamie jest o tyle imponujący, o ile, niestety, niewykorzystywany.

Więcej…
 
Małopolska Nagroda Gospodarcza dla prof. Tajdusia PDF Drukuj

Małopolska Nagroda Gospodarcza dla prof. TajdusiaMiło jest nam poinformować, że w trakcie XX Forum Ekonomicznego w Krynicy prof. Antoni Tajduś - rektor Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) i przewodniczący Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych - otrzymał Małopolską Nagrodą Gospodarczą. Nagrodę - którą wręczył laureatowi marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara - przyznano po raz drugi w historii. Serdecznie gratulujemy!

"Rektor zaangażowany jest we współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskimi, władzami województwa małopolskiego w realizację przedsięwzięć służących rozwojowi gospodarczemu Małopolski, m.in. budowę małopolskiej sieci szerokopasmowej" - napisano w uzasadnieniu nagrody i biogramie zamieszczonym przez Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego.

Więcej…
 
Śląsk akademicki integruje siły na rzecz umiędzynarodowienia PDF Drukuj

Śląsk akademicki integruje siły rzecz umiędzynarodowieniaPubliczne uczelnie woj. śląskiego powołały Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych, którego głównym zadaniem ma być wspólne pozyskiwanie studentów zagranicznych i lepsza opieka nad nimi. Uczelnie zrzeszone w konsorcjum planują m. in. wspólnie przygotowywać pracowników administracyjnych do opieki nad studentami zagranicznymi a także wyłonić agencję rekrutującą studentów dla członków konsorcjum. Obecnie na Śląsku studiuje ok. 2 tys. studentów z zagranicy – celem członków konsorcjum jest szybkie zwiększenie tej liczby.

Więcej…
 
"Informator dla Maturzystów 2011" w nowej odsłonie PDF Drukuj

"Informator dla Maturzystów 2011" w nowej odsłonieUkazał się jubileuszowy "Informator dla Maturzystów 2011". Flagowa publikacja wydawnictwa Perspektywy Press przeszła w swej 20. edycji gruntowny facelift, włącznie ze zwiększeniem formatu i rozbudową części poradniczej. Unowocześniony Informator przyciągnął rekordową liczbę reklamodawców - 151 uczelni. Promując swoją ofertę w tej publikacji, uczelnie pokazują zarazem, że uznają ją za główne ogólnopolskie źródło informacji dla młodzieży wybierającej się na studia. Pod hasłem "Study in Poland - in English" promowana jest w informatorze oferta uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland".

 

Więcej…
 
Najazd rosyjskich studentów na norweskie uczelnie PDF Drukuj

Najazd rosyjskich studentów na norweskie uczelnieCoraz więcej studentów z Rosji wybiera norweskie uczelnie. Rosjanie stanowią obecnie największą grupę wśród zagranicznych studentów w Norwegii.

Rosjan na norweskich uczelniach jest w tej chwili 1035, co stanowi 30% wzrost w stosunku do roku 2009. W dalszej kolejności najwięcej jest studentów ze Szwecji (814) i Niemiec (777). Taki wzrost liczby studentów z Rosji jest m in. wynikiem wieloletnich starań norweskich uczelni o nawiązanie współpracy z Rosją. Niektóre uczelnie oferują rok studiów bezpłatnie, co ułatwia Rosjanom pobyt w kraju o bardzo wysokim poziomie życia a tym samym wysokich kosztach utrzymania. Rosyjskie uczelnie są dla Norwegów mniej atrakcyjne – w 2009 r. studiowało w nich tylko 75 norweskich studentów.

 
Uwaga: REKRUTACJA – dołącz do zespołu „Study in Poland”! PDF Drukuj

Uwaga: REKRUTACJA – dołącz do zespołu „Study in Poland”!W związku z rozwojem programu „Study in Poland” zdecydowaliśmy się poszerzyć nasz Zespół. Poszukujemy ludzi kreatywnych, dyspozycyjnych, ciekawych świata, znających uczelnie polskie i światowe, władających świetnie językami obcymi (bardzo dobry angielski w mowie i w piśmie to podstawa, inne języki mile widziane), z doświadczeniami w zakresie promocji zagranicznej, pozyskiwania środków europejskich oraz – opcjonalnie – dziennikarstwa i pracy w wydawnictwie.

Więcej…