Inicjatorzy projektu


Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich


Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Newsletter 09/2010

6 października 2010 r.„Study in Poland” na Naradzie Dyplomacji Publicznej w MSZ PDF Drukuj

Koordynatorzy programu „Study in Poland” zaproszeni zostali na Naradę Dyplomacji Publicznej zorganizowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w dniach 14-16 września br. w Warszawie. W naradzie, przygotowanej przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ, udział wzięli przedstawiciele polskich placówek dyplomatycznych oraz instytutów polskich z całego świata. Spotkaliśmy tam wielu naszych sprawdzonych przyjaciół i sojuszników! Mieliśmy okazję oficjalnie im za okazywaną pomoc podziękować oraz porozmawiać o planach na przyszłość.

Więcej…
 
Ponad 200 tys. gości odwiedziło Salon Maturzystów! PDF Drukuj

Ponad 200 tys. maturzystów z całego kraju oraz kilka tysięcy nauczycieli i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych odwiedziło Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2010, który odbył się w dniach 6-28 września w 18 największych ośrodkach akademickich. Salon został zorganizowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" przy współpracy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz regionalnych konferencji rektorów. Podczas wszystkich salonów promowano – pod hasłem „Nie musisz wyjeżdżać z Polski żeby studiować po angielsku” – ofertę uczelni należących do programu „Study in Poland”, mających programy anglojęzyczne. Programów tych uczelnie zrzeszone w naszym programie oferują już ponad 200.

Więcej…
 
UJ i UMCS w finale STUDENTEURO 2010 w Kijowie PDF Drukuj

Piłkarze Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina znakomicie zagrali w finale pierwszej edycji STUDENTEURO, czyli"Polsko-ukraińskiego turnieju drużyn akademickich w piłce nożnej 2010-2012. Mistrzem turnieju został jednak kijowski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Dragomanowa, przed UJ, Uniwersytetem Zooweterynaryjnym z Charkowa i UMCS. W turnieju uczestniczyły zespoły 8 najlepszych polskich uczelni oraz drużyny z 12 uczelni ukraińskich. Była to największa w historii programu "Study in Poland" futbolowa promocja polskich szkół wyższych na Ukrainie. Za rok rewanż w Polsce!

Więcej…
 
Do 10 października czekamy na zgłoszenia do Szanghaju PDF Drukuj

Z nowym impetem, w nowym roku akademickim kontynuujemy Kampanię Chińską. Zaczynamy mocnym akcentem - wspólnym stoiskiem Study in Poland na targach edukacyjnych China Education Expo w Szanghaju, w dniach 23-24 października br., do udziału w którym to wydarzeniu serdecznie Państwa zachęcamy!
Targi ChinaEducationExpo, organizowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji ChRL, prezentujące ofertę studiów za granicą chińskim studentom, gromadzą największą liczbę uczelni ze świata.

Więcej…
 
Jak mierzyć internacjonalizację? PDF Drukuj

Podczas warsztatów w Nantes (14 września) przedstawiciele kilkudziesięciu uczelni z całej Europy (Politechnikę Warszawską reprezentował Marek Polak) testowali i recenzowali wstępny projekt narzędzia do oceny umiędzynarodowienia, które przygotowało konsorcjum IMPI w składzie: CHE Centre (Niemcy), Nuffic (Holandia), CampusFrance, Academic Cooperation Association, Fundacja Perspektywy oraz SIU (Norwegia). Celem finansowanego przez Komisję Europejską projektu IMPI (Indicators for Mapping and Profiling Internationalisation) jest stworzenie mechanizmu pozwalającego na ocenę poziomu umiędzynarodowienia uczelni oraz dokonywania porównań w tym zakresie z innymi uczelniami o podobnym  charakterze lub wielkości. www.impi-project.eu

Więcej…
 
Zapraszamy na stoisko „Study in Poland” na targach w Kijowie PDF Drukuj

Zapraszamy do udziału w targach „Osvita i Kariera - Obuczenije za rubieżom” w Kijowie. Odbędą się one w dniach 18-20 listopada 2010 w Ukraińskim Domu (ul. Chreszczatik 2). Jest to największe wydarzenie tego typu na Ukrainie – odwiedza je ok. 15 tysięcy uczniów klas maturalnych, studentów, rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli instytucji edukacyjnych. Program Study in  Poland bierze w nich udział po raz szósty. Stoisko narodowe pod szyldem Study in Poland jest do dyspozycji uczelni uczestniczących w programie. Zapewniona będzie profesjonalna obsługa w języku rosyjskim i ukraińskim oraz niezbędne materiały informacyjne.

Więcej…
 
Zapraszamy do udziału w targach „Obrazowanie i Kariera” w Moskwie. PDF Drukuj

Międzynarodowe Targi Edukacyjne „Obrazowanie i Kariera” były pierwszym wydarzeniem zagranicznym, na którym pojawił się już w 2002 roku program „Study in Poland”. Potem gościliśmy na nich jeszcze trzy razy. Ich organizatorami są: Departament Oświaty Moskwy oraz Komitet do spraw Rodzin i Młodzieży Moskwy, Rada Rektorów Moskwy i Moskiewskiego obwodu. Prezentują się tu zarówno uczelnie rosyjskie, jak i zagraniczne - europejskie. Tych ostatnich około 30. Targi odwiedziło je w zeszłym roku tysiące studentów, uczniów szkół średnich, ich rodziców oraz nauczycieli.

Więcej…
 
Konkurs Scopus-Perspektywy Young Researcher Award 2010 PDF Drukuj

Konkurs Scopus-Perspektywy Young Researcher Award 2010Prestiżowe międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. z siedzibą w Holandii wspólnie z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy” po raz trzeci ogłaszają konkurs dla młodych naukowców, którzy w ostatnim czasie osiągnęli znaczący sukces badawczy albo uczestniczyli w zespole naukowym, który zrealizował istotny dla nauki projekt w jednej z dziesięciu dyscyplin: Medycyna; Technologia; Biochemia, genetyka i biologia molekularna; Fizyka i astronomia; Chemia; Inżynieria materiałowa; Rolnictwo i biologia; Nauki społeczne; Nauka o środowisku; Informatyka.

Więcej…
 
Uwaga: REKRUTACJA – dołącz do zespołu „Study in Poland”! PDF Drukuj

Uwaga: REKRUTACJA – dołącz do zespołu „Study in Poland”!W związku z rozwojem programu „Study in Poland” zdecydowaliśmy się poszerzyć nasz Zespół. Poszukujemy ludzi kreatywnych, dyspozycyjnych, ciekawych świata, znających uczelnie polskie i światowe, władających świetnie językami obcymi (bardzo dobry angielski w mowie i w piśmie to podstawa, inne języki mile widziane), z doświadczeniami w zakresie promocji zagranicznej, pozyskiwania środków europejskich oraz – opcjonalnie – dziennikarstwa i pracy w wydawnictwie.

Więcej…