Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj aby uruchomić ją w przeglądarce.

Study in Poland

Polskie uczelnie Gościem Specjalnym targów w Kijowie,
6-8 kwietnia 2017

Kijów to stały punkt programu wyjazdowego w planie targów "Study in Poland" - jesteśmy tam dwa razy do roku. Ale tym razem promocja polskich uczelni na Ukrainie będzie miała charakter wyjątkowy - jesteśmy Gościem Specjalnym targów "Osvita ta kar'era", a równolegle z nimi odbywać się będzie na Politechnice Kijowskiej cykl spotkań, debat i koncertów w ramach Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacji.

Otwarcie Dni Polsko-Ukraińskich - z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego RP Gowina oraz Lilli Hrynevich, minister nauki i oświaty Ukrainy - nastąpi 6 kwietnia na targach "Osvita ta kar'era" w Kijowie. W obszernym polskim pawilonie, największym w dotychczasowej historii naszej obecności w Kijowie, będą prezentowały się uczelnie uczestniczące w programie "Study in Poland", a także przygotowana będzie szeroka ekspozycja kampanii "Ready, Study, GO! Poland!" oraz ofert współpracy koordynowanych przez FRSE (Erasmus+), KPK "Horyzont 2020 oraz Fundację Nauki Polskiej.

Natomiast główne wydarzenia Dni odbędą się w kampusie Uniwersytetu Technologicznego im. Igora Sikorskiego "KPI", kierowanym przez rektora Mikhaila Zgurovskiego. Gośćmi honorowymi Forum Rektorów Uczelni Technicznych Polski i Ukrainy, planowanego na popołudnie 6 kwietnia, będę ministrowie nauki i szkolnictwa wyższego obu krajów.

Następnego dnia (7 kwietnia) odbędą się sesje równoległe prowadzone ze strony polskiej przez KPK "Horyzont 2020", Fundację Edukacyjną "Perspektywy", FRSE oraz zainteresowane konferencje rektorów i uczelnie. Planuje się, że podsumowaniem Dni będzie wielki koncert zespołów artystycznych polskich uczelni w Pałacu Młodzieży KPI - dla ok. 1700 osób!

Uwaga: Przedstawiciele uczelni uczestniczących w targach będą również zaproszeni do udziału we wszystkich wydarzeniach Dni Polsko-Ukraińskich. Będzie to unikalna okazja nawiązania kontaktów z uczelniami całej Ukrainy. Serdecznie zapraszamy!

Strona targów
Zgłoszenie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 marca 2017

Kontakt:
Wioleta Kupiec, (22) 628 58 62 (w.32), w.kupiec@perspektywy.pl

Study in Poland

www.info.studyinpoland.pl